Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rodzina 500+. Ruszyły wypłaty na pierwsze dziecko w Wielkopolsce

9
Podziel się

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał samorządom środki na wypłatę świadczeń wychowawczych. Z budżetu wojewody na konta wielkopolskich gmin trafiło łącznie 285 mln zł. Fundusze pozwolą na wypłatę świadczeń w ramach Programu "Rodzina 500+". Pierwsze środki zaczęły już wypłacać m.in. Poznań, Koźminek, Śrem czy Wronki.

Pieniądze w nowym rozdaniu 500+ wypłacają już pierwsze gminy w Polsce
Pieniądze w nowym rozdaniu 500+ wypłacają już pierwsze gminy w Polsce (PAP, Leszek Szymański)
bDZsLgAB

- Szacujemy, że z nowej odsłony sztandarowego programu "Rodzina 500+" skorzysta blisko 700 tys. dzieci. Od początku funkcjonowania rządowego programu do wielkopolskich rodzin trafiło już ponad 7 mld zł. W poprzednim okresie świadczeniowym ponad 30 proc wniosków zostało złożonych drogą elektroniczną - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Według prognoz, ten sposób wnioskowania o świadczenie wybierze w nowej odsłonie programu jeszcze więcej Wielkopolan.

Nie są to jednak pierwsze wypłaty, jakie zostały wypłacone Polakom. Jeszcze 1 lipca pierwsze pieniądze zostały wypłacone w gminie Kowary. Gminę kilka dni później odwiedziła minister rodziny Bożena Borys-Szopa. W Kamiennej Górze minister z kolei poinformowała, że wypłacono dotychczas łącznie 3 mln złotych w ramach świadczenia "Rodzina 500+".

Zobacz także: Obejrzyj także: Efekt 500+. Program wpływa nie tylko na dzietność
bDZsLgAD

Zainteresowanie rozszerzonym programem 500+ w pierwszych dniach lipca było tak duże, że lawina wniosków składania online sparaliżowała na kilka godzin działanie systemu. Wnioski przez internet można składać nadal. Można to zrobić przez internet poprzez bankowość elektroniczną, portal emp@tia, platformę usług administracji publicznej epuap, platformę PUEZUS.

Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są od 1 sierpnia. Lepiej się jednak pospieszyć - tylko wnioski złożone do końca września pozwolą na otrzymanie pieniędzy z wyrównaniem od lipca.

bDZsLgAJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZsLgBe
KOMENTARZE
(9)
Oskar
2 lata temu
Dzięki Premierowi Morawieckiemu odnieśliśmy te wszystkie sukcesy, to wybitna zasług rządu.
Urszula
2 lata temu
Jak to dobrze, że PiS doszedł do władzy i przeprowadził reformy, boję się pomyśleć co by się stało jakby PO było u władzy, mafia VAT 2.0
Ryszard
2 lata temu
500+ to wielki sukces PO, każdy Polak się z niego cieszy, poza oczywiście brukselską opozycją.
bDZsLgBf
Władysław
2 lata temu
Jestem dumny, że żyję w kraju gdzie Polski rząd odnosi takie sukcesy!
Wiktor
2 lata temu
Wielki sukces rządu! Brawo Panie Premierze!