Notowania

Rodzina 500+. Ruszyły wypłaty na pierwsze dziecko w Wielkopolsce

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał samorządom środki na wypłatę świadczeń wychowawczych. Z budżetu wojewody na konta wielkopolskich gmin trafiło łącznie 285 mln zł. Fundusze pozwolą na wypłatę świadczeń w ramach Programu "Rodzina 500+". Pierwsze środki zaczęły już wypłacać m.in. Poznań, Koźminek, Śrem czy Wronki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Pieniądze w nowym rozdaniu 500+ wypłacają już pierwsze gminy w Polsce (Fot: Leszek Szymański)

- Szacujemy, że z nowej odsłony sztandarowego programu "Rodzina 500+" skorzysta blisko 700 tys. dzieci. Od początku funkcjonowania rządowego programu do wielkopolskich rodzin trafiło już ponad 7 mld zł. W poprzednim okresie świadczeniowym ponad 30 proc wniosków zostało złożonych drogą elektroniczną - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Według prognoz, ten sposób wnioskowania o świadczenie wybierze w nowej odsłonie programu jeszcze więcej Wielkopolan.

Nie są to jednak pierwsze wypłaty, jakie zostały wypłacone Polakom. Jeszcze 1 lipca pierwsze pieniądze zostały wypłacone w gminie Kowary. Gminę kilka dni później odwiedziła minister rodziny Bożena Borys-Szopa. W Kamiennej Górze minister z kolei poinformowała, że wypłacono dotychczas łącznie 3 mln złotych w ramach świadczenia "Rodzina 500+".

Obejrzyj także: Efekt 500+. Program wpływa nie tylko na dzietność

Zainteresowanie rozszerzonym programem 500+ w pierwszych dniach lipca było tak duże, że lawina wniosków składania online sparaliżowała na kilka godzin działanie systemu. Wnioski przez internet można składać nadal. Można to zrobić przez internet poprzez bankowość elektroniczną, portal emp@tia, platformę usług administracji publicznej epuap, platformę PUEZUS.

Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są od 1 sierpnia. Lepiej się jednak pospieszyć - tylko wnioski złożone do końca września pozwolą na otrzymanie pieniędzy z wyrównaniem od lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2019

Polpatologia pisowska

09-07-2019

hahaprzechleją na wakacjach

09-07-2019

HejtstartPrecz z 500+! Precz z pis i po!

Rozwiń komentarze (9)