Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Rosja chce zablokować Facebooka i Twittera. Powód zaskakuje

5
Podziel się

"Dyskryminowanie rosyjskich mediów" - taki zarzut mają rosyjscy parlamentarzyści do Facebooka, Twittera i YouTube. Projekt ustawy o sankcjach jest już gotowy.

Rosja chce zablokować Facebooka i Twittera. Powód zaskakuje
Rosja chce blokować media społecznościowe. (Photo by Aytac Unal/Anadolu Agency via Getty Images) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bEqMjZmJ

Projekt przygotowali deputowani Jednej Rosji i Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Ustawa ma wprowadzić do rosyjskiego prawa pojęcie "właściciela zasobu informacyjnego związanego z naruszaniem podstawowych praw człowieka i wolności, praw i wolności obywateli Federacji Rosyjskiej".

Taki status ma nadawać prokuratura stronom, które "ograniczają dostęp do społecznie ważnych informacji na terytorium Rosji".

bEqMjZmL
Zobacz także: Narty w czasie pandemii? Odpowiedź wiceministra daje nadzieję

Jak podaje portal finanz.ru., chodzi o ograniczenia ze względu na: "narodowość, język (rosyjski lub inny język narodów Rosji), pochodzenie, majątek i status urzędowy, zawód, miejsce zamieszkania i pracy, stosunek do religii lub w związku z sankcjami wobec Rosji, lub jej obywateli".

O co dokładnie chodzi? O rosyjskie media. Serwis YouTube zablokował kanał telewizyjny Cargrad po tym, jak rząd USA nałożył sankcje na jego założyciela Konstantina Małofiejewa.

bEqMjZmR

Portal usunął też z listy rekomendowanych dla rosyjskich użytkowników kanał Władimira Sołowjewa - prokremlowskiego propagandysty.

Zdaniem autorów projektu, treści prorządowych rosyjskich mediów, jak Russia Today (propagandowa tuba Kremla po angielsku -red), RIA Nowosti, czy propagandowy Krym 24.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta rosyjski regulator rynku Roskomm dostanie możliwość nakładania sankcji na zagraniczne portale.

Sankcje mają polegać np. na spowolnieniu sygnału, czy nawet całkowitej blokadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqMjZnm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
we
8 miesięcy temu
to popieram.
apollo
8 miesięcy temu
Pojęcie wolności w rosji ma tyle wspólnego co wolność w Polsce
Hsjsh
8 miesięcy temu
Popieram powinnu już dawno to zablokować.. Do D... To potrzebne. Strata czasu.. Każdy dodaje tylko zdjęcia a bo wyjechał tam poszedł po tamto zrobił to.. Jeszcze trochę to wstawia zdjęcia jak robią dwójkę w WC...
bEqMjZnn
Admin faceboo...
8 miesięcy temu
I jak najbardziej w Polsce też Twitter i facbook powinien rząd zablokować jakim prawem w kraju z wolnością poglądów i słowa Korwinowi usunęli konto wielu osobom niewygodnym usunęli konta to jaki absurd i ograniczanie wolności słowa !!!!!
Polak
8 miesięcy temu
Niebawem w Polsce będzie to samo.