Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Rosyjskie aktywa na Bahamach. Bank Centralny wykrył zdeponowane tam 3 mld dol.

Podziel się:

Bank Centralny Bahamów ujawnił dane o rosyjskich aktywach zdeponowanych na tych wyspach. To pieniądze w depozytach i aktywach powierniczych należące do osób związanych z Rosją. 12 marca Bahamy nakazały wstrzymanie wszelkich transakcji z podmiotami rosyjskimi, które zostały objęte sankcjami przez Zachód.

Rosyjskie aktywa na Bahamach. Bank Centralny wykrył zdeponowane tam 3 mld dol.
Wspólnota Bahamów od 12 marca nakazała wstrzymanie wszystkich transakcji z rosyjskimi podmiotami objętymi sankcjami przez Zachód (Adobe Stock, napa74)

Bank Centralny Bahamów ujawnił dane o rosyjskich aktywach - donosi Reuters. W sumie na rachunkach zlokalizowanych na Wyspach jest blisko 3 mld dol., których właścicielami są osoby związane Rosją.

Jak przypomina dziennik, Wspólnota Bahamów od 12 marca nakazała wstrzymanie wszystkich transakcji z rosyjskimi podmiotami objętymi sankcjami przez Zachód.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sankcje już przynoszą efekty. "Oligarchowie zaczynają odsuwać się od Putina"

Bank centralny znalazł 420 milionów dolarów w depozytach i 2,5 miliarda dolarów aktywach powierniczych lub "w trustach" - donosi Reuters. Ile z tych pieniędzy faktycznie należy do objętych sankcjami Rosjan, tego nie sprecyzowano.

Jednak, jak zastrzegł Bank Centralny, może być to jedynie część pieniędzy, które Rosja zdeponowała na Karaibach.

Środki, o których mowa, odnoszą się bowiem jedynie do międzynarodowego sektora bankowego i powierniczego, który obsługuje klientów poza granicami kraju.

Dane nie obejmują więc tych rosyjskich aktywów, które mogłyby być przechowywane w bankach na Bahamach obsługujących miejscową ludność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl