Notowania

patriot
22.04.2015 06:43

Polska obronność. Amerykanie zadowoleni z kupna Patriotów

Pozostajemy wierni bezpieczeństwu Polski i kolektywnemu systemowi obrony w ramach NATO" - głosi komunikat amerykańskiego resortu spraw zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

Rząd Stanów Zjednoczonych - zadowolony z decyzji polskiego resortu obrony. Amerykański Departament Stanu podkreślił, że plan modernizacji polskich sił zbrojnych oraz poparcie zobowiązania NATO do inwestycji zbrojeniowych o wartości 2 proc. PKB, przyczyniają się do wzmocnienia Sojuszu.

"Pozostajemy wierni bezpieczeństwu Polski i kolektywnemu systemowi obrony w ramach NATO" - głosi komunikat amerykańskiego resortu spraw zagranicznych.

Sukces w przetargu Departament Stanu przedstawia jako efekt "ekonomicznej dyplomacji" czyli skoordynowanych działań ministerstw obrony, handlu i spraw zagranicznych.

"Wart 5 miliardów dolarów Program Wisła, wygeneruje eksport z USA o wartości 2,5 miliarda dolarów co oznacza nowe miejsca pracy i rozwój bazy przemysłowej" - głosi oświadczenie.

Departament Stanu podkreślił, że kontrakt na PATRIOT-y będzie też oznaczać współpracę rozwojową i wspólną produkcję niektórych elementów systemu, co wzmocni polski przemysł obronny.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m212751.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato-w-polsce-wiekszosc-z-nas-chce,176,0,1632944.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Większość z nas chce wojsk NATO w Polsce Połowa Polaków uważa, że decyzje podjęte na niedawnym szczycie w NATO są wystarczające. Jako niewystarczające odbiera mniej niż jedna trzecia badanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m307988.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/kryzys;na;ukrainie;jest;dla;nato;dzwonkiem;alarmowym,67,0,1557571.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Ukraina to dzwonek alarmowy dla NATO" _ Dobrze, że na Zachodzie jest zgoda co do poszczególnych faktów, a dwa słowa "aneksja" i "agresja" nie budzą wątpliwości _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m302625.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nato;chce;wzmocnic;dowodztwo;korpusu;wielonarodowego;w;szczecinie,224,0,1553632.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) NATO wzmocni dowództwo korpusu w Polsce Plany te nie przewidują jednak rozmieszczenia sił bojowych.
Tagi: patriot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wywiad, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz