Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|
aktualizacja

Rozwód Billa Gatesa. Odda żonie ponad 65 miliardów dolarów?

22
Podziel się

Dziś Bill Gates jest czwartą najbogatszą osobą na świecie. Zgromadził 124 miliardy dolarów. Po rozwodzie jego portfel będzie o połowę lżejszy a Melinda Gates solo stanie się bogatsza od byłej żony Jeffa Bezosa.

Rozwód Billa Gatesa. Odda żonie ponad 65 miliardów dolarów?
Bill i Melinda Gates rozstają się po 27 latach małżeństwa. (PAP, EPA, Julien de Rosa)
bEiOhDTV

Bill i Melinda Gates ogłosili swoją decyzję o rozwodzie po 27 latach małżeństwa. Rodzi to wiele pytań o los fortuny Gatesów. Para przekazała większość swojego majątku do Fundacji Billa i Melindy Gatesów, największej na świecie prywatnej fundacji charytatywnej, z aktywami szacowanymi na 51 miliardów dolarów.

Obecnie majątek Melindy Gates jest powiązany z majątkiem jej męża. Gdyby para równo podzieliła swoją fortunę, Melinda byłaby warta 65,25 miliarda dolarów.

Zobacz także: Media nie mają wątpliwości. Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się
bEiOhDTX

Nie jest jasne, w jaki sposób para zamierza podzielić swój majątek. Bill i Melinda "zwrócili się do sądu o podział majątku na podstawie warunków umowy separacyjnej, ale szczegóły umowy nie zostały ujawnione" - zauważa Forbes. Warto podkreślić, że (jeszcze) małżeństwo nie ma obowiązku publikowania takich szczegółów.

Zarówno stan Waszyngton, w którym ma siedzibę Microsoft, jak i Kalifornia, w której para ma dom, są miejscami, gdzie obowiązują przepisy o wspólnocie. Oznacza to, że wszystkie pieniądze zarobione podczas małżeństwa są uważane za wspólne i najczęściej dzielone po równo w przypadku rozwodu. Ale w Waszyngtonie – gdzie Gatesowie mają posiadłość – strony mogą uzgodnić podział swoich aktywów na zasadzie "sprawiedliwie, ale nie po równo".

bEiOhDUd

Nawet w takim przypadku rozwód Gatesów zapowiada się na jeden z najdroższych w historii. Melinda Gates mogłaby otrzymać więcej niż MacKenzie Scott, była żona Jeffa Bezosa - która w momencie rozwodu otrzymała około 35 miliardów dolarów.

Gatesowie będą również musieli jakoś rozdzielić swój portfel nieruchomości o wartości 166 milionów dolarów, kolekcję dzieł sztuki o wartości 130 milionów dolarów i wielomiliardowe zasoby akcji.

Para potwierdziła jednak, że pozostaną współprzewodniczącymi Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która działa na rzecz zapewnienia sprawiedliwego, globalnego dostępu do zdrowia publicznego i pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiOhDUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Magda
miesiąc temu
Ja nie mam wielkiego majątku, ale już nie mogę się doczekać rozwodu z moim mężem. Dowiedziałam się od Detektyw Skrzypek, że mnie zdradzał i dla mnie nie ma już nawet czego ratować.
kdr
miesiąc temu
To są pieniądze Rotschilda, nie jego.
mbsdf45
2 miesiące temu
Proszę nawet ta para próby izolacji covid nie wytrzymała ;)
bEiOhDUz
Nicoll
2 miesiące temu
To tylko na głowę. Ciekawe ile na pozostałe części ciała?
Łolek
2 miesiące temu
Księgowy im doradził takie rozwiązanie...
...
Następna strona