Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KUC
|
aktualizacja

Rusza nowa telewizja. Już zaczęła nadawanie

80
Podziel się

Od poniedziałkowego poranka w polskiej telewizji pojawił się nowy kanał Telewizji Polskiej. TVP Kobieta ma nadawać programy o treści lifestylowej oraz poradnikowej. Koszt? 15 mln zł w tym i 17,8 mln zł w kolejnych latach.

Rusza nowa telewizja. Już zaczęła nadawanie
Od poniedziałku w telewizji pojawił się nowy kanał od TVP (Adobe Stock)
bDTGYdoB

TVP Kobieta pojawiła się w telewizji naziemnej na platformie MUX-8 i zastąpiła TVP Rozrywka.

To jeden z elementów ekspansji Telewizji Polskiej, zapowiadanej od kilku miesięcy przez prezesa TVP Jacka Kurskiego. Oprócz TVP Kobieta ma on również w planach uruchomienie kanału TVP Nauka, poświęconego tematyce popularno-naukowej.

Koszt? TVP Nauka ma pochłonąć ok. 40 mln zł rocznie. TVP Kobieta zacznie od blisko 15 mln w pierwszym roku działalności stacji, żeby w kolejnych latach "kosztować" już 17,8 mln zł.

bDTGYdoD
Zobacz także: Likwidacja TVP Info? Koalicja Obywatelska zbiera podpisy

To i tak mniej od stacji muzycznej TVP, której roczny koszt utrzymania wyniesie aż 20 mln zł. O tej ostatniej wiadomo najmniej. Telewizja zdradza jedynie, że "ma emitować koncerty, teledyski i promować młodych artystów".

Pieniędzy przy Woronicza nie powinno zabraknąć. W samym 2021 r. TVP będzie mogła liczyć na niemal 2 mld dofinansowania z tytułu rekompensaty utraconych wpływów z opłat abonamentowych.

bDTGYdoJ

Mimo sprzeciwu Senatu poprawka nie została "wykreślona". Tym samym obowiązujące zapisy wskazują, że TVP ma wykorzystać pozyskane środki na realizację szeroko pojętej "misji publicznej".

Przypomnijmy, że przez ostatnie cztery lata TVP i Polskie Radio uzyskało łącznie aż 5 mld zł w ramach rekompensaty abonamentowej zapisanej w ustawie budżetowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTGYdpe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(80)
Adams
miesiąc temu
Szkoda czasu na wszystko co proponuje Kurski PiS
Nie oglądam t...
miesiąc temu
Tvpis jest do likwidacji.
anja
miesiąc temu
I znowu jakaś sexistowska propaganda
bDTGYdpf
sun
miesiąc temu
Nauka powinna być w szkołach a nie w telewizji. Religia powinna być w kościołach a nie w szkołach. Pieniądze wydawane na oba cele przeznaczyć na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.
Xix
miesiąc temu
Czy w ramówce będą spotkania koła gospodyń wiejskich, a może reportaże jak to się robi w klasztorze kiedy spowiednik nie może?
...
Następna strona