Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio nowy świat
10.07.2020 15:51

Ruszyło Radio Nowy Świat. Rekordowe zainteresowanie w Open FM

Słuchacze nie mogli doczekać się startu radia Nowy Świat. Widać to w statystykach: na platformie Open FM i w usłudze WP Pilot nowych audycji słuchało łącznie do prawie 100 tysięcy odbiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ONS)
Wojciech Mann poprowadził pierwszą audycje w historii Radia Nowy Świat

Piosenką "All You Need Is Love" Beatlesów przywitał Wojciech Mann słuchaczy radia Nowy Świat, które wystartowało w piątkowy poranek. Radia można słuchać na platformie Open FM i w usłudze WP Pilot.

Nowa rozgłośnia pobiła wszelkie rekordy Open FM: w szczytowym momencie ponad 40 proc. wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM.

Dostęp do Radia Nowy Świat za pośrednictwem platformy Open FM i WP Pilot jest bezpłatny. Są one dostępne na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Radio Nowy Świat jest również pierwszym kanałem audio w WP Pilot.

Obejrzyj: Strzyczkowski o zmianach w Trójce:"Odeszli niemalże wszyscy"

Radio Nowy Świat tworzy spółka "Ratujmy Trójkę", w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite.Dotychczas twórcy zyskali 25 tysięcy patronów, dzięki którym zebrali 1,8 mln złotych.

Wśród audycji publicystycznych i muzycznych zaplanowano również „Małą Kawę”, którą poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztofa Grabowskiego, „Dzieci bluesa” Jana Chojnackiego oraz „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniewa Zamachowskiego. Na antenie usłyszeć będzie można również m.in. Elizę Michalik, Jerzego Sosnowskiego, Kubę Badacha, Marcina Kydryńskiego, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Wojciech Manna zabrał głos ws. słów Andrzeja Dudy o szczepieniach
Radio Nowy Świat. Wojciech Mann ostro zareagował na słowa prezydenta Andrzeja Dudy o szczepionce na koronawirusa

Zgodnie z badaniem Gemius/PBI Open FM to najpopularniejsze polskie radio internetowe. W maju 2020 roku z usługi skorzystało blisko 1,6 miliona realnych użytkowników. WP Pilot to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online. Umożliwia oglądanie 90 kanałów telewizyjnych, z czego ponad 30 stacji jest dostępnych w darmowym pakiecie. W maju 2020 roku z WP Pilot korzystało 2,2 mln Polaków (badanie Gemius/PBI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: radio nowy świat, open fm, radio internetowe, gospodarka, wiadomości, Wojciech Mann
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

bomy3super audycje, prowadzone naturalnie, bez udziwnień i polityki, słuchamy od 6-tej

10-07-2020

alexŚwietnie, to daje nadzieję, że już nie wrócą do trójki

10-07-2020

major Bieńżenada, geriatria, obciach

Rozwiń komentarze (211)