Notowania

gospodarka polska
09.01.2019 20:39

Samotność Adama Glapińskiego. Szefa NBP ostro krytykują nawet prorządowe media

"Powiedzmy sobie szczerze: to wygląda fatalnie!" - pisze portal wPolityce.pl, komentując najnowsze wypowiedzi Adama Glapińskiego. Ostrej krytyki szefowi NBP nie szczędzą już nie tylko przedstawiciele obozu władzy, ale nawet prorządowe media, które dotąd Glapińskiego gorliwie broniły.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Domiński/REPORTER)
Adam Glapiński wszedł już w otwarty konflikt z niektórymi przedstawicielami obozu rządowego.

"Oczywiście można udawać, że nic się nie stało. Oto kilka tytułów prasowych skrzyknęło się, by urządzić nagonkę na prezesa NBP i jego współpracownice. Poza tym Bank działa świetnie. OK, tylko w kluczowym momencie szef ważnej instytucji występuje w roli twardego cynika, który zamiast gasić wizerunkowy pożar przystępuje do konfrontacji" - pisze Aleksander Majewski w wPolityce.pl.

Autor jednego z programów telewizji internetowej wPolsce.pl braci Karnowskich podkreśla, że szef NBP przystępuje do walki nie tylko z opozycją i nieprzychylnymi mediami, ale nawet politykami Zjednoczonej Prawicy.

"Prezes NBP w błysku fleszy dobrotliwie doradza wicepremierowi polskiego rządu, by wziął dwa razy głęboki oddech, a jak to nie pomoże, to zimny prysznic, by za chwilę z troską i namaszczeniem pochylać się nad losem swoich współpracownic" - pisze Majewski.

Prezes NBP Adam Glapiński w mocnych słowach bronił swoich współpracownic
Prezes NBP odpiera wszelkie zarzuty. "Czepiono się dwóch pań"

"Ale przecież wszystko działa świetnie… Skąd w takim razie ta irytacja?" - pyta autor komentarza.

Majewski wypomina też Glapińskiemu słowa o tym, że "Marek Chrzanowski w tym miesiącu wyjdzie z aresztu i się będzie wypowiadał". "Skąd to wie? I dlaczego o tym wie? A jeśli nawet wie, to czemu wychodzi przed szereg i uprzedza prokuraturę?" - pyta autor wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka polska, adam glapiński, Kadry NBP, bank centralny
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2019

lechonLudzie, nie popelnijcie drugi raz tak wielkiego bledu jak w 2015. Nie glosujcie na pis. Jak wybierzecie znowu te szajke umoczona w aferach to nie … Czytaj całość

09-01-2019

XyzŻENADA

09-01-2019

waldiPrywatny Bank Glapińskiego zamiast NBP.

Rozwiń komentarze (17)