Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|
aktualizacja

Sasin: węgiel to ważna część naszej gospodarki

78
Podziel się:

"Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął. Będzie on przez wiele lat gwarantował nam bezpieczeństwo energetyczne - powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął - powiedział Jacek Sasin.
Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął - powiedział Jacek Sasin. (WP.PL, WP.PL)

- Polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość. W tych trudnych dla węgla latach w związku z unijną polityką klimatyczną, nie musimy mówić, że polskie górnictwo jest w strefie schyłkowej. (...) Można myśleć z optymizmem o tym, że polskie górnictwo będzie nadal niezwykle ważną częścią polskiej gospodarki - oznajmił Sasin podczas uroczystości barbórkowych w lubelskiej Bogdance.

- Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął, że musimy w Europie całkowicie odejść od gospodarki węglowej. Polska jest krajem, który dba o swoje bezpieczeństwo energetyczne, a ono jest dziś oparte o węgiel. Nie mamy w swoich zasobach innych realnych źródeł energii - dodał minister.

- Przekonujemy o naszych racjach, pokazujemy, że polska specyfika nie pozwala popierania polityki klimatycznej w takim wymiarze, jak proponują inne kraje. Pokazujemy, że ta polityka nie ma sensu, jeśli ma być realizowana tylko przez Unię Europejską - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(78)
węglarz
3 lata temu
Niemcy w czasie wojny z węgla produkowali benzynę . Po wojnie , czyli za komuny węgiel był gazowany a gaz przesyłany był przewodami do gospodarstw domowych. Teraz nikt nie potrafi się wysilić aby z tego węgla zrobić coś pożytecznego , tylko palić nim w piecach . A MOŻE BY TAK SASIN WIELKI NAUKOWIEC WYMYŚLIŁ COŚ POŻYTECZNEGO ??
suweren
4 lata temu
Sasin chyba waszej gospodarki, bo wy nic nie robicie dla nas, robicie tylko dla siebie, choć naszym kosztem
suweren
4 lata temu
Sasin chyba waszej gospodarki, bo wy nic nie robicie dla nas, robicie tylko dla siebie, choć naszym kosztem
Mikroprzedsię...
4 lata temu
Sasin: "Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął". Sam siebie pocisnął...Patrzcie co się dzieje, akcje Jastrzębskiej spółki węglowej spadają mimo że są na poziomie kilkunastu % w stosunku do maksimów. Węgiel energetyczny zalega na hałdach, nikt od nas nie kupuje bo jest za drogo, zimy nie ma, importujemy od ruskich, a jedynym rozwiązaniem Sasina jest stworzenie centralnego składowiska węgla, bo w JSW musieliby zatrzymać produkcję. Teraz barbórki świętować będą i dostaną 13-tki z kasy która była w funduszu odłożona na ciężkie czasy....no brawo. Czy może być gorzej?
marek słomian...
4 lata temu
Ustawe odległościową wprowadziło PIS dla wiatraków na lądzie , która skokowo eliminuje tą czystą energie do 2035. W Polsce wiatraki istniały od XII wieku. Don Kichot walczył w średniowieczu z wiatrakami a teraz władza boi sie diabłów i jasnego czorta ,który siedzi w młynie. Energia wiatrowa jest tańsza od węgla powoduje obniżenie kosztów za prąd ale oczywiście państwowych fuch i związków zawodowych nie ma bo władza przecież musi trzymać brudną ręke na energetyce i ją w 100% kontrolowac
...
Następna strona