Notowania

Sasin: węgiel to ważna część naszej gospodarki

"Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął. Będzie on przez wiele lat gwarantował nam bezpieczeństwo energetyczne - powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął - powiedział Jacek Sasin. (Fot: WP.PL)

- Polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość. W tych trudnych dla węgla latach w związku z unijną polityką klimatyczną, nie musimy mówić, że polskie górnictwo jest w strefie schyłkowej. (...) Można myśleć z optymizmem o tym, że polskie górnictwo będzie nadal niezwykle ważną częścią polskiej gospodarki - oznajmił Sasin podczas uroczystości barbórkowych w lubelskiej Bogdance.

- Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął, że musimy w Europie całkowicie odejść od gospodarki węglowej. Polska jest krajem, który dba o swoje bezpieczeństwo energetyczne, a ono jest dziś oparte o węgiel. Nie mamy w swoich zasobach innych realnych źródeł energii - dodał minister.

- Przekonujemy o naszych racjach, pokazujemy, że polska specyfika nie pozwala popierania polityki klimatycznej w takim wymiarze, jak proponują inne kraje. Pokazujemy, że ta polityka nie ma sensu, jeśli ma być realizowana tylko przez Unię Europejską - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: węgiel, górnictwo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2019

Gość z Gornego ŚląskaSkończmy już z tym wynglem, bo oddychać i żyć już się nie da ze smrodu

04-12-2019

looooolto nie kupujcie go od ruskich gftyfygh

04-12-2019

kiNo dobra wydobywajmy ten węgiel na potrzeby energetyki bo nie mamy wyjścia i rozwijajmy alternatywę żeby kiedyś od tego węgla odejść

Rozwiń komentarze (75)