Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sasin: węgiel to ważna część naszej gospodarki

78
Podziel się

"Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął. Będzie on przez wiele lat gwarantował nam bezpieczeństwo energetyczne - powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął - powiedział Jacek Sasin.
Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął - powiedział Jacek Sasin. (WP.PL, WP.PL)
bEhbkglN

- Polski węgiel i polskie górnictwo mają przyszłość. W tych trudnych dla węgla latach w związku z unijną polityką klimatyczną, nie musimy mówić, że polskie górnictwo jest w strefie schyłkowej. (...) Można myśleć z optymizmem o tym, że polskie górnictwo będzie nadal niezwykle ważną częścią polskiej gospodarki - oznajmił Sasin podczas uroczystości barbórkowych w lubelskiej Bogdance.

- Nie przyjmujemy do wiadomości, że czas węgla minął, że musimy w Europie całkowicie odejść od gospodarki węglowej. Polska jest krajem, który dba o swoje bezpieczeństwo energetyczne, a ono jest dziś oparte o węgiel. Nie mamy w swoich zasobach innych realnych źródeł energii - dodał minister.

bEhbkglP

- Przekonujemy o naszych racjach, pokazujemy, że polska specyfika nie pozwala popierania polityki klimatycznej w takim wymiarze, jak proponują inne kraje. Pokazujemy, że ta polityka nie ma sensu, jeśli ma być realizowana tylko przez Unię Europejską - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhbkgmq
KOMENTARZE
(78)
węglarz
5 miesięcy temu
Niemcy w czasie wojny z węgla produkowali benzynę . Po wojnie , czyli za komuny węgiel był gazowany a gaz przesyłany był przewodami do gospodarstw domowych. Teraz nikt nie potrafi się wysilić aby z tego węgla zrobić coś pożytecznego , tylko palić nim w piecach . A MOŻE BY TAK SASIN WIELKI NAUKOWIEC WYMYŚLIŁ COŚ POŻYTECZNEGO ??
suweren
rok temu
Sasin chyba waszej gospodarki, bo wy nic nie robicie dla nas, robicie tylko dla siebie, choć naszym kosztem
suweren
rok temu
Sasin chyba waszej gospodarki, bo wy nic nie robicie dla nas, robicie tylko dla siebie, choć naszym kosztem
bEhbkgmr
Mikroprzedsię...
rok temu
Sasin: "Polska nie przyjmuje do wiadomości, że czas dla węgla minął". Sam siebie pocisnął...Patrzcie co się dzieje, akcje Jastrzębskiej spółki węglowej spadają mimo że są na poziomie kilkunastu % w stosunku do maksimów. Węgiel energetyczny zalega na hałdach, nikt od nas nie kupuje bo jest za drogo, zimy nie ma, importujemy od ruskich, a jedynym rozwiązaniem Sasina jest stworzenie centralnego składowiska węgla, bo w JSW musieliby zatrzymać produkcję. Teraz barbórki świętować będą i dostaną 13-tki z kasy która była w funduszu odłożona na ciężkie czasy....no brawo. Czy może być gorzej?
marek słomian...
2 lata temu
Ustawe odległościową wprowadziło PIS dla wiatraków na lądzie , która skokowo eliminuje tą czystą energie do 2035. W Polsce wiatraki istniały od XII wieku. Don Kichot walczył w średniowieczu z wiatrakami a teraz władza boi sie diabłów i jasnego czorta ,który siedzi w młynie. Energia wiatrowa jest tańsza od węgla powoduje obniżenie kosztów za prąd ale oczywiście państwowych fuch i związków zawodowych nie ma bo władza przecież musi trzymać brudną ręke na energetyce i ją w 100% kontrolowac
...
Następna strona