Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sebastian Buczek o 4 czerwca '89: "Trudno wytłumaczyć córce, że kiedyś było zupełnie inaczej"

1
Podziel się:

- Dzięki wyborom 4, czerwca doszło do zmian, o jakich pewnie nie mogliśmy wówczas nawet pomarzyć. Staram się to tłumaczyć mojej 14-letniej córce, ale nie jest to proste. Trudno jej bowiem wyobrazić sobie, że wcześniej mogło być tak zupełnie inaczej niż dziś - wspomina Sebastian Buczek, założyciel Quercus TFI SA.

Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI SA wspomina 4 czerwca 1989 r.
Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI SA wspomina 4 czerwca 1989 r. (Quercus TFI, Quercus TFI S.A.)

4 czerwca ’89 kończyłem szkołę podstawową w małej, acz urokliwej miejscowości – Jedlinie-Zdrój pod Wałbrzychem. Przyznam szczerze, że absolutnie nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak przełomowy był to dzień w historii naszego kraju.

Jakie miałem plany zawodowe? Chyba raczej szkolne. Koniec podstawówki, przede mną wakacje, wyjazd na kolonie do Czechosłowacji, a później do nowej szkoły – II LO w Wałbrzychu, mat-fiz.

Polityką się nie interesowałem. Byłem za młody. Poza tym do nas, ponad 400 km od Warszawy, w sumie nawet niewiele docierało. Pewnie już w takim Wrocławiu, szczególnie gdy było się już studentem.

Z dzisiejszej perspektywy mogę tylko potwierdzić, że był to prawdziwy przełom, po którym doszło do takich zmian, o jakich pewnie nie mogliśmy wówczas nawet pomarzyć. Staram się to tłumaczyć mojej 14-letniej córce, ale nie jest to proste. Trudno jej bowiem wyobrazić sobie, że wcześniej mogło być tak zupełnie inaczej niż dziś.

Sebastian Buczek, założyciel Quercus TFI SA.

Z okazji 30 rocznicy pierwszych wyborów z udziałem demokratycznej opozycji money.pl opublikuje specjalny materiał #BiznesMówi o 4 czerwca 89’. Poprosiliśmy liderów biznesu, prezesów największych polskich spółek, byłych ministrów resortów gospodarczych o ich wsponienia z tamtego okresu. Oto ich historie.

Zobacz także: Zobacz także: Sebastian Buczek, Quercus TFI – członek Kapituły Nagrody Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
QstRa
5 lata temu
Faktycznie, teraz jeszcze będzie Pan musiał córce wytłumaczyć, dlaczego jedynie słuszna opcja polityczna dąży usilnie do powrotu do tego modelu zarządzania państwem. Życzę sukcesów.