Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Seiichi Miyake bohaterem Google Doodle. Z czego zasłynął japoński wynalazca?

0
Podziel się:

Seiichi Miyake był japońskim wynalazcą i działaczem społecznym. Google Doodle 18 marca przypomina jego postać. Sprawdź, z czego mężczyzna zasłynął.

Seiichi Miyake bohaterem Google Doodle
Seiichi Miyake bohaterem Google Doodle (Twitter, @LogisticGepard)

Seiichi Miyake - z czego zasłynął japoński wynalazca?

Seiichi Miyake (1926-1982) był japonskim wynalazcą i działaczem społecznym. Mężczyzna był pomysłodawcą "dotykowych płyt" chodnikowych, które miały wypukłą powierzchnię. Wypukłości miały ułatwiać poruszanie się osobom niewidzącym w przestrzeni publicznej.

Płyty chodnikowe wynalezione przez Seiichi Miyake występowały w dwóch rodzajach: o okrągłych kropkach i pionowych paskach. Bloki kropek informują osoby niewidome o niebezpieczeństwie, pionowe zaś o bezpiecznym poruszaniu się do przodu.

Pierwsze płyty pojawiły się 18 marca 1967 roku w mieście Okayama, na zachodzie Japonii. Dziesięć lat później stały się obowiązkowe na wszystkich japońskich stacjach kolejowych.

Seiichi Miyake bohaterem Google Doodle

Google Doodle jest specjalną, tymczasową zmianą logo na stronie głównej jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Ma ona na celu m.in. uczczenie wydarzeń, świąt, osiągnięć oraz pamięci znanych artystów, naukowców i pionierów. Pierwsze Google Doodle w Polsce swoją premierę miało 15 lutego 2007 roku. Dwie litery „o” w logo zostały zamienione na pączki z okazji tłustego czwartku. Doodle upamiętniały również m.in. "Solidarność", urodziny Juliusza Słowackiego czy Zofii Nałkowskiej.

gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)