Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Justyna Sobolak
|
aktualizacja

Selvita wśród nominowanych do Nagrody Firma Roku money.pl

2
Podziel się:

Selvita to jedna z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie. Zajmuje się pracami nad odkrywaniem leków, ich testowaniem oraz pracami badawczo-rozwojowymi na zlecenie firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych z całego świata. Teraz ma szansę zostać Firmą roku money.pl.

Selvita wśród nominowanych do Nagrody Firma Roku money.pl
W laboratoriach Selvity mogą być testowane leki m.in. na Covid-19. (Adobe Stock)

Selvita powstała w 2007 roku. Jej główna siedziba oraz laboratoria znajdują się w Krakowie, ale dysponuje też drugim oddziałem badawczym w Poznaniu oraz biurami zlokalizowanymi w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie: Bostonie, w pobliżu San Francisco oraz w Cambridge, w Wielkiej Brytanii. Łącznie zatrudnia 500 osób.

Selvita oferuje usługi na każdym etapie procesu rozwoju leków, od opracowania i walidacji metod, badań stabilności, po rutynowe testy kontroli jakości. Choć prace nad rozwojem leków pozostają główną sferą działalności firmy, to znacząca część biznesu jest poświęcona także działaniom o charakterze badawczo-rozwojowym, świadczonym szczególnie dla firm agrochemicznych.

Nowe perspektywy otworzył przed firmą koronawirus. Selvita już pod koniec marca zapowiedziała, że nie wyklucza, że w przyszłości bezpośrednio zaangażuje się w obszar leków i terapii koronawirusa.

Zobacz także: Nagroda money.pl. Wybieramy najlepszych w biznesie

Trzykrotny wzrost przychodów

Selvita ma ambitne plany. W okresie 2020-2023 planuje ponad trzykrotny wzrost przychodów. W tym czasie na inwestycje chce przeznaczyć ok. 325-375 mln zł, z czego 150-200 mln zł na przeprowadzenie akwizycji, ok. 135 mln zł na utworzenie i wyposażenie Centrum Usług Laboratoryjnych oraz ok. 40 mln zł na inwestycje odtworzeniowe oraz zakup wyposażenia niezbędnego do dalszego rozwoju działalności.

- Chcemy kontynuować budowę naszej pozycji konkurencyjnej na globalnym rynku. Inwestycja we własne laboratoria badawcze ma podwójne uzasadnienie. Z jednej strony wyczerpaliśmy już możliwości dalszego powiększania wynajmowanej powierzchni laboratoryjnej w Krakowie i musimy sami zapewnić powierzchnię do dalszego wzrostu. Z drugiej strony jesteśmy już na takim etapie rozwoju, że dalsza budowa pozycji konkurencyjnej wymaga, aby część powierzchni, na której pracujemy była własnością spółki. To daje stabilność – mówił, komentując informacje o przyszłych inwestycjach, Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz prezes zarządu Selvity.

Firma planuje też kilka przejęć. Sieczkowski podkreślał niedawno, że pozwolą one szybciej zwiększać skalę biznesu. - Do końca 2023 roku zamierzamy zrealizować trzy akwizycje, a pierwszą z nich planujemy przeprowadzić już w tym roku. Przeanalizowaliśmy ponad 170 firm, z których wyłoniliśmy 20 podmiotów zasługujących na szczególne zainteresowanie. Z kilkoma z nich rozpoczęliśmy rozmowy - tłumaczy Sieczkowski.

Firmę roku money.pl poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'20 organizowanego 23 i 24 września w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie, na platformie Impact Online oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. Więcej informacji na https://impactcee.com/impact/2020/pl/start/

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
JPII
2 lata temu
sto razy lepiej jest nagrodzić Jerzego Ziębę.
Robin
2 lata temu
Kasa za darmo testy i testy nic nie dają