Notowania

Seniorzy zadłużeni coraz poważniej. Potrzebują pieniędzy na leki i smartfon dla wnuka

W ciągu 6 lat zadłużenie emerytów wzrosło aż pięciokrotnie. Wiele z tych kredytów to pożyczki zaciągnięte dla wnuków i dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jak wynika z raportu KRD, łączna wartość zaległości emerytów przekracza już 7,8 mld zł. Średnio zadłużenie to wynosi na osobę 22 366 zł. (Fot: E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)

328 tys. seniorów boryka się z długami – wynika za raportu Krajowego Rejestru Długów opisywanego przez "Rzeczpospolitą". Łączne zobowiązania emerytów wynoszą 5,6 mld zł.

Zobacz także: Długi Polaków. Średnio każdy z nas zalega na 5,5 tys. zł

Z roku na rok dłużników na emeryturze przybywa. Dziś jest ich o 100 tys. więcej niż 6 lat temu – zaznacza dziennik.

Upadłość konsumencka nie dla wszystkich uzależnionych. Hazardzista musi się leczyć:

Na co wydają pożyczone pieniądze. Wciąż głównie na leki i usługi medyczne. Jednak rośnie również grupa seniorów, którzy zaciągają pożyczki na swoje wnuki lub dzieci.

Finansują w ten sposób sprzęt TV, nowe smartfony, tablety. Jak czytamy w dzienniku, młodzi deklarują spłatę, ale jak pojawią się kłopoty, dług pozostaje na barkach dziadków.

Jak wynika z raportu KRD łączna wartość zaległości przekracza już 7,8 mld zł. Średnio zadłużenie to wynosi na osobę 22 366 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2019

dziadektrzeba być mocno niezdrowym żeby zadłużać się na smarfona dla wnuka

21-01-2019

Andzia.Babcie i dziadkowie zawsze rozpieszczali wnuki. Tak było , jest i będzie. Przykre jest to, że muszą brać pożyczki. Po wielu latach pracy, nie mają … Czytaj całość

21-01-2019

MARCUSJak zawsze winę ponosi ktoś inny. Teraz dzieci i wnuki a rzad niewinny. Kto daje takie małe emerytury i renty - rząd czy dzieci i wnuki ?

Rozwiń komentarze (31)