Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Seniorzy zadłużeni coraz poważniej. Potrzebują pieniędzy na leki i smartfon dla wnuka

31
Podziel się:

W ciągu 6 lat zadłużenie emerytów wzrosło aż pięciokrotnie. Wiele z tych kredytów to pożyczki zaciągnięte dla wnuków i dzieci.

Jak wynika z raportu KRD, łączna wartość zaległości emerytów przekracza już 7,8 mld zł. Średnio zadłużenie to wynosi na osobę 22 366 zł.
Jak wynika z raportu KRD, łączna wartość zaległości emerytów przekracza już 7,8 mld zł. Średnio zadłużenie to wynosi na osobę 22 366 zł. (East News, E. M. Welch / Rex Features/EAST NEWS)

328 tys. seniorów boryka się z długami – wynika za raportu Krajowego Rejestru Długów opisywanego przez "Rzeczpospolitą". Łączne zobowiązania emerytów wynoszą 5,6 mld zł.

Zobacz także: Długi Polaków. Średnio każdy z nas zalega na 5,5 tys. zł

Z roku na rok dłużników na emeryturze przybywa. Dziś jest ich o 100 tys. więcej niż 6 lat temu – zaznacza dziennik.

Upadłość konsumencka nie dla wszystkich uzależnionych. Hazardzista musi się leczyć:

Na co wydają pożyczone pieniądze. Wciąż głównie na leki i usługi medyczne. Jednak rośnie również grupa seniorów, którzy zaciągają pożyczki na swoje wnuki lub dzieci.

Finansują w ten sposób sprzęt TV, nowe smartfony, tablety. Jak czytamy w dzienniku, młodzi deklarują spłatę, ale jak pojawią się kłopoty, dług pozostaje na barkach dziadków.

Jak wynika z raportu KRD łączna wartość zaległości przekracza już 7,8 mld zł. Średnio zadłużenie to wynosi na osobę 22 366 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
wiola
5 lata temu
teraz są trudne czasy i myślę,że to nie tylko kwestia wnuków, niestety. a ile to młodszych ludzi też jest w ciężkiej sytuacji? coś o tym wiem i spłacam regularnie swoje długi, choć to że mi się udaje to też pomoc ze strony windykatora, kruk jest mocno na plus dla ludzi.
Alex
5 lata temu
Seniorzy są winni, ale na kogoś trzeba zwalić
stary
5 lata temu
Cóż, nastały czasy, w których wnuk nie odwiedzi dziadków, jak czegoś nie dostanie. Dzieci mają rodziców daleko, daleko, a nawet dalej, czekają z niecierpliwością kiedy starzy kopną w kalendarz i będzie można przejąć mieszkanie czy dom. Na miejscu tych dziadków zadłużałbym się na własne przyjemności, zostawił wyrachowanym dzieciom i wnukom długi. Może to by ich czegoś nauczyło.
Stefan
5 lata temu
Jestem emerytem i ledwo mi starcza. Gdyby nie pomoc dzieci i wnuków to bym wylądował na ulicy. Dobrze, że następne pokolenia będą miały lepiej dzięki PPK.
marek
5 lata temu
Przy tak niskich emeryturach trudno się dziwić, że emeryci mają problemy. Takie inicjatywy jak PPK są bardzo potrzebne, bo mogą najuboższym i pozwolą zniszczyć biedę.
...
Następna strona