Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Skarbówka stawia na zdalne kontrole. Przesłucha też na odległość

41
Podziel się

Pandemia wymogła i przyśpieszyła zmiany w urzędach. Fiskus chce, aby część z nich została na stałe.

Skarbówka stawia na zdalne kontrole. Przesłucha też na odległość
KAS (KAS, KAS.gov.pl)
bDTrIyDF

Ministerstwo Finansów opublikowało nowy projekt rozporządzenia, który określiłby szczegóły rejestrowania zdalnych przesłuchań przez kontrolerów urzędu skarbowego - donosi Rzeczpospolita".

Chodzi o to, w jaki sposób i na jakich zasadach mają się odbywać kontrole skarbowe bez konieczności wzywania podatnika do urzędu.

Zobacz także: e-Urząd Skarbowy już działa. Ważne zmiany w podatkach
bDTrIyDH

Jak wskazuje dziennik, przesłuchania na odległość były możliwe już wcześnie zgodnie z literą art. 76 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak tłumaczy na łamach "Rz" Tomasz Piekielnik, doradca podatkowy, właściciel firmy doradczej PBC, to rozporządzenie przestało jednak obowiązywać na początku roku. Nowe różni się nieco od poprzedniego, zrezygnowano np. z możliwości analogowego zapisu przesłuchania.

bDTrIyDN

Teraz katalog technicznych możliwości rejestracji przesłuchań ma być znacznie szerszy i otwarty - tak aby obejmować nowe rozwiązania techniczne.

Z kolei materiały z przesłuchań mogą być wykorzystane nie tylko w kontroli, ale też w postępowaniu karnym bądź karnym skarbowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrIyEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Ewa
miesiąc temu
To nie jest państwo w unii, to jest policyjne państwo zlodziei i bandytow na urzędniczych posadkach. Dlaczego ten co ukradl 70 mln nie był przesłuchany i nie siedzi.
Przedsiebiorc...
miesiąc temu
Jak wprowadzali coraz to nowe obowiązki jak jpk to mówiono że dzięki temu nie potrzeba kontroli bo z dokumentów widac jak działa firma. Miało być mniej urzedasow i tansze prowadzenie firmy. A jest więcej pasozytow w urzedach i częstsze kontrole.
zdalnie
miesiąc temu
To dobrze, że nie rodzą się tu dzieci. Po co rodzić w więzieniu?
bDTrIyEj
Presję
miesiąc temu
fizyczną też będą wywierać zdalnie?
Bez sensu .
miesiąc temu
A jak Panie z US złapią następnym razem mechanika który im nie wystawił paragonu za wymianę żarówki w aucie ?!
...
Następna strona