Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skarbówka
01.10.2020 08:45

Skromniejsze auta dla urzędników KAS

Zakończył się przetarg na samochody dla funkcjonariuszy KAS. Będą tańsze o 800 tys. złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
KAS dostanie nowe samochody.

Przetarg wygrały BMW i Hyundai. Po fali krytyki zmodyfikowano warunki przetargu i ostatecznie samochody, które miały kosztować prawie 4 mln zł - o 800 tys. mniej niż początkowo zakładano.

Plany zakupu 32 aut spotkały się z ostrą krytyką. W pierwotnej wersji auta miały być luksusowe.

W specyfikacji napisano m.in., że muszą mieć określone rozmiary, przynajmniej 300 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów i silnik 1900–2000 cm sześc., klimatyzację automatyczną dwustrefową, podgrzewane fotele i minimum 10 głośników do słuchania muzyki.

Koniec bramek na autostradach. "To staroświeckie rozwiązanie"

Kontrowersje budził też fakt, że zwykły przedsiębiorca, by odliczyć koszty firmowego auta, musi udowadniać funkcjonariuszom skarbowym, że wykorzystuje je wyłącznie do prowadzonej działalności, nie dla własnej wygody. Funkcjonariusza skarbówki to nie dotyczy.

Wątpliwości dotyczyły też jawności przetargu. Auta miały być wykorzystywane przez pracowników operacyjnych, a podanie do publicznej wiadomości informacji o zakupionych modelach groziło dekonspiracją funkcjonariuszy.

Z jawności zakupów nie zrezygnowano, ale po usunięciu widełek wymaganej specyfikacji do przetargu dopuszczono więcej oferentów, dzięki czemu na zakupach można było zaoszczędzić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2020

cel800 tysi zaoszczędzone ale i tak te 800 tysi pójdzie na pokropek przez mafię watykańską, bo jak nie to autka będą się psuły

01-10-2020

😱Gdzie prokurator, jak można tak wydać publiczne pieniądze z haraczy. Czas na jeden podatek. Bez odliczeń, zwolnić większość tych darmozjadow. Do tego … Czytaj całość

01-10-2020

QPAA Sasin wywali 70 mln, także tego....

Rozwiń komentarze (14)