Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sławomir Nowak uniewinniony. Chodzi o problemy na Ukrainie z oświadczeniami majątkowymi

Ukraińska Agencja zajmująca się walką z korupcją (odpowiednik polskiego CBA) zarzuciła Sławomirowi Nowakowi podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych za lata 2016-18. Teraz Sąd Administracyjny naszych sąsiadów przyznał rację politykowi i oddalił postępowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sławomir Nowak oczyszczony z zarzutów. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Postępowanie administracyjne wszczęte przez Ukraińską Narodową Agencję ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) zostało umorzone – Sąd Administracyjny Ukrainy przyznał zatem rację Sławomirowi Nowakowi, o czym sam zainteresowany poinformował na Twitterze.

"Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja o postępowaniu administracyjnym w sprawie mojego oświadczenia majątkowego na Ukrainie. Sąd Administracyjny przyznał mi rację" – napisał polityk.

Zdaniem NAZK-u, Sławomir Nowak miał zaniżyć wartość swojego samochodu i zataić środki na swoich kontach bankowych na kwotę ok. 30 tys. złotych (189,2 tys. hrywien).

Polityka broniła Państwowa Agencja Dróg Ukrainy (w której Nowak był p.o. prezesa w latach 2016-19), która określała oskarżenia pod adresem Nowaka, jako bezpodstawne. Wyjaśniała, że wartość samochodu została podana w oparciu o umowę leasingową, natomiast stan rachunków bankowych potwierdzały – jak przekonuje urząd – odpowiednie wyciągi.

Od początku października Nowak odszedł z Państwowej Agencji Dróg Ukrainy – były minister rozpoczął pracę w innej firmie na Ukrainie, o czym poinformował na Twitterze. Nie wskazał jednak o jaką spółkę chodzi.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Wiemy, jak będzie wyglądał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

BSUkraińskie sądy są takie same jak polskie- masz kasę będziesz niewinny.

17-10-2019

LolA co mnie obchodzi ukrainiec

17-10-2019

POrażkaten jak zwykle kombinuje

Rozwiń komentarze (160)