Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Sławomir Nowak uniewinniony. Chodzi o problemy na Ukrainie z oświadczeniami majątkowymi

160
Podziel się

Ukraińska Agencja zajmująca się walką z korupcją (odpowiednik polskiego CBA) zarzuciła Sławomirowi Nowakowi podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych za lata 2016-18. Teraz Sąd Administracyjny naszych sąsiadów przyznał rację politykowi i oddalił postępowanie.

Sławomir Nowak oczyszczony z zarzutów.
Sławomir Nowak oczyszczony z zarzutów. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDKtLNed

Postępowanie administracyjne wszczęte przez Ukraińską Narodową Agencję ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) zostało umorzone – Sąd Administracyjny Ukrainy przyznał zatem rację Sławomirowi Nowakowi, o czym sam zainteresowany poinformował na Twitterze.

"Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja o postępowaniu administracyjnym w sprawie mojego oświadczenia majątkowego na Ukrainie. Sąd Administracyjny przyznał mi rację" – napisał polityk.

Zdaniem NAZK-u, Sławomir Nowak miał zaniżyć wartość swojego samochodu i zataić środki na swoich kontach bankowych na kwotę ok. 30 tys. złotych (189,2 tys. hrywien).

bDKtLNef

Polityka broniła Państwowa Agencja Dróg Ukrainy (w której Nowak był p.o. prezesa w latach 2016-19), która określała oskarżenia pod adresem Nowaka, jako bezpodstawne. Wyjaśniała, że wartość samochodu została podana w oparciu o umowę leasingową, natomiast stan rachunków bankowych potwierdzały – jak przekonuje urząd – odpowiednie wyciągi.

Od początku października Nowak odszedł z Państwowej Agencji Dróg Ukrainy – były minister rozpoczął pracę w innej firmie na Ukrainie, o czym poinformował na Twitterze. Nie wskazał jednak o jaką spółkę chodzi.

Zobacz także: Zobacz także: Strajk nauczycieli. Wiemy, jak będzie wyglądał
bDKtLNel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKtLNeG
KOMENTARZE
(160)
WWL / PL
rok temu
Nowak wyleciał z rządu za zegarek za 12 tys pln, w pisorni .. szyszka(+) nie wpisał stodół za 700 tys pln, banaś kamienic za 2,4 mln , prezes dochodów ze srebrnej, premier jeden z bogatszych ludzi polityki , nagle nie ma NIC, działek domów ... bezdomni rozdają samochody inni kamienice .... i co nic ??!! .... Poważnie .... może ktoś się zajmie tymi ustawkami ... bo Was do wyborów prezydenckich wypunktują ... Tusków , Kidawów i Biedroniów .... teraz kuć żelazo póki gorące !!!!!
kolega z AWF
rok temu
hm , a co na to morawiecki , ten to dopiero jest zapominalski albo szyszko ze swoją stodołą ,paru by sie jeszcze znalazło w najuczciwszej partii.
mako
rok temu
Spojrzcie lepiej na bandyckich sutenerow. Jak masz problem to zadzwon do ich kolesia Banasia.
bDKtLNeH
Lol
rok temu
A co mnie obchodzi ukrainiec
sru
rok temu
zegarek a kamienica to nawet nie roznica to przepasc.
...
Następna strona