Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Solorz zrywa umowę z Huawei

24
Podziel się:

Polkomtel należący do Zygmunta Solorza zrywa umowę z Huawei ws. wdrożenia zintegrowanego środowiska IT. Telekom zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia o odstąpieniu, jak również z żądaniem zwrotu zapłaconego wynagrodzenia.

Polkomtel przekazał Hauwei, że zamierza wystąpić z roszczeniami
Polkomtel przekazał Hauwei, że zamierza wystąpić z roszczeniami (PAP)

Oddział chińskiego koncernu miał wdrożyć dla telekomu nowy system informatyczny BES oraz odpowiadać za jego wsparcie i rozwój.

- Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41 miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany, pomimo podpisania aneksu przedłużającego - uzasadniono.

Dodano, że Polkomtel przekazał Hauwei, że zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi z odstąpienia od umowy i przekazać informacje na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń (w tym żądanie zwrotu zapłaconego wynagrodzenia). Poinformował też byłego już kontrahenta, że "niespełnienie powyższych roszczeń spowoduje uruchomienie procedury zrealizowania gwarancji bankowej oraz procedur dochodzenia zapłaty należności".

Według nieoficjalnych informacji umowa Cyfrowego Polsatu z Huawei była warta ok. 600 mln zł, przy czym na początku współpracy koszt nowego systemu szacowano na 300 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
POMIAN
3 lata temu
NA ZŁADŻIEJU CZAPKA GORZE ..SWÓJ SWOJEGO ROBI W BANIE HAHHAHAHA ALE JAJA
rex
3 lata temu
Dlaczego Chińczycy nie płacą odszkodowań za takie zawalanie roboty???
Hehe
3 lata temu
Don Vasyl porywa się na Chiny? Już to widzę he
Awaria
3 lata temu
Złodziej złodzieja okrada?
Qwerty
3 lata temu
Ale ząbki chyba za proste mu te implanty w szufladę wsadzili
...
Następna strona