Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

SOR za 15 mln zł. Powstanie w szpitalu MSWiA

1
Podziel się:

Umowa na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu MSWiA im. sierż. Grzegorza Załogi w Katowicach podpisana. Koszt to 15 mln zł. Ministerstwo zdrowia się dołoży.

Szpital MSWiA im. sierż. Grzegorza Załogi w Katowicach.
Szpital MSWiA im. sierż. Grzegorza Załogi w Katowicach. (East News, Lukasz Kalinowski/East News)

- Wybudowanie oddziału i wyposażenie go w nowoczesny sprzęt - tak jak to jest planowane - sprawi, że mieszkańcy Katowic będą czuli się bezpieczniej" – stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Jak zauważył wiceminister SOR-ów w Polsce przybywa i są potrzebne, szczególnie w wielkich aglomeracjach. Ten ma kosztować 15 mln zł. - Możemy przekazać dofinansowanie do budowy oddziału – zaznaczył przedstawiciel resortu zdrowia.

Zobacz także: Obejrzyj: Lekarze podają sobie kroplówki, aby wytrzymać dyżur:

9,7 mln zł dołoży Ministerstwo Zdrowia, 2,2 mln zł przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a 3 mln zł będzie pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Mówi się, że przynoszą straty szpitalom, ale muszę powiedzieć, że to zmieniamy. W ciągu 4 lat naszej kadencji finansowanie SOR-ów wzrosło o 53 proc., czyli o połowę. Wiemy, że nie jest to tyle, ile byście sobie państwo życzyli, ale staramy się, by te oddziały były należycie finansowane, bo tu trafia pacjent najbardziej potrzebujący - podkreślił wiceminister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1)
Antek
3 lata temu
Penelopa przyleci tu rządowym samolotem jak dostanie kataru.