Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnictwo
28.07.2020 07:55

Spis rolny. Urzędnicy sprawdzą majątki i zarobki rolników

Zarobki, emerytura, majątek - to wszystko sprawdzą urzędnicy prowadzący spis rolników. Spis jest obowiązkowy i potrwa trzy miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Spis rolny. Urzędnicy będą przepytywać rolników.

Powszechny spis rolny zaczyna się za miesiąc. Urzędnicy będą kontrolować wszystkie gospodarstwa prowadzone przez spółdzielnie, spółki, jak i indywidualnych rolników.

Dane będą pobierane w czasie wywiadów telefonicznych i bezpośrednich. Będzie też można zalogować się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego i samemu odpowiedzieć na pytania.

Z czego będą musieli "wyspowiadać się" rolnicy? Na początek podstawowe dane: data urodzenia, płeć, numer PESEL, adres zamieszkania, współrzędne geograficzne gospodarstwa rolnego, numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej. Informacje, które już są w państwowych bazach (jak np. współrzędne geograficzne), będą automatycznie uzupełnione.

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

A do tego rolnicy opowiedzą o sprzedawanych na gospodarstwie rolnym produktach, o powierzchni, strukturze dochodów (ile procent pochodzi ze sprzedaży upraw, ile z innych świadczeń takich jak emerytura czy renta) oraz posiadanych zwierzętach.

Wykaz pytań mieści się na czterech stronach papieru i dotyka niemal każdego aspektu działalności rolnej. Zużycie nawozów, liczba kombajnów, gatunki ryb w stawach hodowlanych, liczba kosiarek, opryskiwaczy czy rozrzutników obornika.

Spis jest obowiązkowy, a zebrane dane mają posłużyć wyłącznie do badań statystycznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnictwo, spis, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2020

wwq"(...)zebrane dane mają posłużyć wyłącznie do badań statystycznych" - POWAŻNIE?! To po co, w takim razie, numer telefonu stacjonarnego, … Czytaj całość

28-07-2020

Twój nickA potem rozpocznie się rozkułaczanie na podstawie list proskrypcyjnych 👎

28-07-2020

ytyProszę sprawdzić majątki Ministrów żon pociotków i wszelkiego rodzaju krewnych którzy zrobili się wielkimi biznesmenami lub prezesami itp. itd.co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (469)