Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Spis rolny. Urzędnicy sprawdzą majątki i zarobki rolników

470
Podziel się:

Zarobki, emerytura, majątek - to wszystko sprawdzą urzędnicy prowadzący spis rolników. Spis jest obowiązkowy i potrwa trzy miesiące.

Spis rolny. Urzędnicy będą przepytywać rolników.
Spis rolny. Urzędnicy będą przepytywać rolników. (Flickr)
bFeEbhHF

Powszechny spis rolny zaczyna się za miesiąc. Urzędnicy będą kontrolować wszystkie gospodarstwa prowadzone przez spółdzielnie, spółki, jak i indywidualnych rolników.

Dane będą pobierane w czasie wywiadów telefonicznych i bezpośrednich. Będzie też można zalogować się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego i samemu odpowiedzieć na pytania.

Z czego będą musieli "wyspowiadać się" rolnicy? Na początek podstawowe dane: data urodzenia, płeć, numer PESEL, adres zamieszkania, współrzędne geograficzne gospodarstwa rolnego, numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej. Informacje, które już są w państwowych bazach (jak np. współrzędne geograficzne), będą automatycznie uzupełnione.

bFeEbhHH

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

A do tego rolnicy opowiedzą o sprzedawanych na gospodarstwie rolnym produktach, o powierzchni, strukturze dochodów (ile procent pochodzi ze sprzedaży upraw, ile z innych świadczeń takich jak emerytura czy renta) oraz posiadanych zwierzętach.

Wykaz pytań mieści się na czterech stronach papieru i dotyka niemal każdego aspektu działalności rolnej. Zużycie nawozów, liczba kombajnów, gatunki ryb w stawach hodowlanych, liczba kosiarek, opryskiwaczy czy rozrzutników obornika.

bFeEbhHN

Spis jest obowiązkowy, a zebrane dane mają posłużyć wyłącznie do badań statystycznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeEbhIi
gospodarka
KOMENTARZE
(470)
Ogrodnik
4 miesiące temu
305 zł z 1 hektara przeliczeniowego na miesiąc tyle rolnik według GUS ma dochodu a koszt uzyskania dochodu dlaczego nie jest brany pod uwagę. Najlepiej siać propagandę i ludzi gonić w majestacie prawa. Masz działalność radź sobie sam i jeszcze płać na patologię i nierobow. Od pół roku toczę wojnę z miejskim ośrodek pomocy społecznej zadają kasy na teścia którego na oczy nie widziałem żona 25 lat go nie widziała całe życie pił a teraz siedzi w domu opieki społecznej za 4450zl bo go kierownik umieścił zgodnie z przepisami a od nas chcą kasę bo ma prawo wołać 2 tyś na miesiąc takie jest prawo macie dochód trzeba płacić chory kraj
Wezina
rok temu
Wyłącznie do badań statystycznych ???? Ha ha koń by się uśmiał . Ten szpiegowski system chce wiedzieć wszystko,o wszystkich!!
xxx
rok temu
już mam przygotowany numer konta i hasło dla spisujących
bFeEbhIj
Ciupaga
rok temu
Było nie głosować na pis
Poker
rok temu
A mój szwagier nie ma żadnego telefonu i żyje
...
Następna strona