Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
14.05.2019 16:43

Sponsorowane wywiady w telewizji Trwam. Państwowa agencja rolna wydała 1,5 mln zł

Po blisko 20 tys. zł za każdy wywiad ze swoimi urzędnikami płaciła telewizji Trwam państwowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za rządów PiS. Łączna wartość umów zawartych z medium ojca Tadeusza Rydzyka w latach 2015-2019 opiewa na niemal 1,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)
Udział TV Twam w rynku telewizyjnym jest szacowany na około 0,5 proc.

ARiMR podał informacje o wywiadach sponsorowanych w telewizji Trwam w odpowiedzi na pytania posła PO Krzysztofa Brejzy. Polityk chciał poznać skalę finansowania jednego z mediów o. Rydzyka przez państwowa agencję.

Z pisma Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że od objęcia rządów przez Prawi i Sprawiedliwość jesienią 2015 roku w telewizji Trwam zostało wyemitowanych 75 wywiadów z urzędnikami ARiMR.

Łączna suma zawartych w latach 2016-2018 umów to 1 493 150 zł. Średnio wychodzi 19,9 tys. zł za wywiad.

Obejrzyj: "Ręce opadają". Nerwowa reakcja Marka Jakubiaka na pytanie o Rydzyka i PGE

"Tą sprawą powinna zająć się prokuratura i biegły medioznawca" - ocenia Krzysztof Brejza na Twitterze.

Jak pisze portal Gazeta.pl, wywiady z urzędnikami ARiMR zaczęły się ukazywać w niedzielnym programie "Wieś to też Polska" od 2016 r., gdy prezesem ARiMR został były wójt Pcimia Daniel Obajtek. To obecny prezes PKN Orlen.

- To wypompowywanie publicznych pieniędzy do imperium ojca Rydzyka. Prokuratura powinna zbadać ten strumień 1,4 mln zł, który popłynął na programy w mało oglądanej telewizji - mówi portalowi Gazeta.pl

Brejza uważa, że "w tej sprawie powinien być powołany biegły medioznawca, żeby wycenić, ile kosztuje audycja ARiMR w telewizji, która ma mniejszą oglądalność niż kablówka w niejednym mieście".

Portal wskazuje też na inną zbieżność. Pod koniec 2015 r. na wicedyrektora, potem na dyrektora oddziału ARiMR w Toruniu awansowała Jolanta Sobecka. To synowa synowa Anny Sobeckiej, obecnej posłanki PiS, a wcześniej spikerki Radia Maryja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, telewizja trwam, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2019

mirmirDojna Zmiana, to i doić potrafi !

14-05-2019

nkskończmy wreszcie z tą szarańczą

14-05-2019

gorsiejszy sortdefraudacja pieniędzy publicznych

Rozwiń komentarze (28)