Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Sprzedawali gaz grzewczy jako napędowy. 190 funkcjonariuszy rozbiło grupę przestępczą

34
Podziel się:

Blisko 190 funkcjonariuszy z CBŚP i KAS wzięło udział w akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu gaz grzewczy jako napędowy za pośrednictwem stacji LPG. Działania przeprowadzono w czterech województwach.

Sprzedawali gaz grzewczy jako napędowy. 190 funkcjonariuszy rozbiło grupę przestępczą
W akcji, podczas której zatrzymano 17 osób i przeszukano 70 obiektów, wzięło udział blisko 190 funkcjonariuszy. (mat. prasowe CBŚP)

Policjanci CBŚP wspólnie z podlaską KAS rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Według śledczych jej członkowie wprowadzali do obrotu, po konkurencyjnych cenach, gaz grzewczy jako gaz do zasilania silników spalinowych czyli stanowiący paliwo samochodowe.

Nielegalne zmiany przeznaczenia gazu odbywały się bez odprowadzania należnego podatku VAT, akcyzowego i dochodowego. Sprzedaż gazu pomiędzy współpracującymi podmiotami, w tym stacjami LPG, najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa w dokumentacji była znacznie zaniżona.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie 4 województw. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że tylko w okresie sześciu miesięcy Skarb Państwa mógł być narażony na uszczuplenia wynoszące ponad 4 mln zł. Trwają wyliczenia strat, jakie mógł ponieść Skarb Państwa w całym okresie działania grupy.

Zobacz także: Unikają podatków, wypychają na samozatrudnienie. Będzie test przedsiębiorcy?

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze KAS przeprowadzili wspólne działania w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Wzięło w nich udział blisko 190 funkcjonariuszy. Zatrzymano 17 podejrzanych i przeszukano ponad 70 miejsc zamieszkania, użytkowania i siedzib podmiotów gospodarczych zabezpieczając dokumentację, komputery, nośniki danych i telefony, które są poddawane dokładnej analizie.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Dodatkowo trzy osoby usłyszały zarzut kierowania tą grupą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu siedmiu osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Zus
rok temu
Kto w tym kraju nie oszukuje niech rzuci kamieniem żeby przeżyć jak się płaci podatek za podatek
Marcin
rok temu
Każda strata dla tego Państwa, budzi we mnie ogromną radość. Bo o tyle mniej wierni PIS-dzielce nie zainkasują do swojej kieszeni.
Mniam , mniam
rok temu
2 mld co roku wyprowadza z budżetu spółka TVPiS. Ktoś bada zasadność tego wydatku ? Ktoś bada jak to jest wydawane? Gdzie idzie ta góra kasy? Ilu kolesi na ilu spółkach zajada się tymi konfiturami ? Te 2 mld to jest górka ponad nielegalny abonament 800 mln. Inne telewizje nie maja 2 mld extra a jeszcze płacą haracz za koncesję. Proszę mi tu o drobnych nie pisać.
do roboty len...
rok temu
ten sukces tysięcy funkcjonariuszy i śledczych to ile % obrotu ? 0,000001% czy mniej ? obniżyć akcyzę na gaz a aparat ścigania niech idzie do usług lub przemysłu. Brakuje operatorów maszyn a szeryfów coraz więcej i więcej.
fikcja
rok temu
wystarczy wyrównać akcyzę na gazy i oleje. Jedne trochę obniżyć a inne trochę podnieść. Nie ma wielkiej różnicy w cenie i nie ma możliwości kombinowania. System podatkowy jest celowo tak skonstruowany aby oficjalne mafie czyli aparat represji miały co robić. Chodzi o utrzymanie aparatu za miliardy złotych z kieszeni tych co pracują. Co by robił aparat represji i tysiące kontrolerów gdyby podatki na podobne towary były jednakowe ? Musiałby iść do pracy.
...
Następna strona