Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cyberpunk 2077
21.04.2020 15:51

Sprzedawali gry video "od zawsze". To koniec: CDP z wnioskiem o upadłość

CDP, najstarszy polski dystrybutor gier wideo, złożył wniosek o upadłość. Sąd zdecydował o zabezpieczeniu majątku CDP poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
CD> Zwolnienie większości pracowników było tylko zapowiedzią dalszych kłopotów

Słynne CDP wywodzi się wprost od CD Projektu, najstarszego w Polsce dystrybutora gier. Początki firmy wyglądały skromnie i polegały na sprzedaży gier na giełdach. Dopiero w połowie lat 90. CDP zajęło się pełnoprawną dystrybucją. CDP założyli Michał Kiciński i Marcin Iwiński. W 2014 r. w ramach wykupu menedżerskiego Michał Gembicki i Marcin Wesołowski stali się właścicielami CDP, który opuścił grupę CD Projekt i od tamtej pory jest niezależną spółką – informuje "Puls Biznesu".

Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii firmy było wydzielenie w 2018 r. z CDP zorganizowanej części przedsiębiorstwa i przeniesienie jej do notowanej na NewConnect spółki Klabater. Ani z nią, ani z CD Projektem nic już dystrybutora nie łączy. CDP nie ma też nic wspólnego ze sklepem cdp.pl, którego właścicielem jest Merlin Commerce.

I tu opowieśc się kończy. O problemach CDP mówiono już w styczniu, gdy istotnie obniżył zatrudnienie (na koniec 209 r. zatrudniał ok. 30 osób).

Zwolnienia mogły mieć związek z decyzją CD Projekt o przełożeniu premiery produkcji "Cyberpunk 2077" z kwietnia na wrzesień. CDP był wówczas polskim dystrybutorem tej gry, w tym wersji kolekcjonerskiej. Realizację zleceń dotyczących "Cyberpunka", które miał wykonać CDP, oraz dystrybucję gry w Polsce wziął na siebie CD Projekt Red Store.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki, co dalej? "Musimy nauczyć się nowej normalności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: cyberpunk 2077, cd project, cdp, gry video, gospodarka, wiadomości, branża gier
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

Ale o co haloPo co kupować gry na DVD w sklepie skoro można mieć je online na platformach typu Steam? To jak płakać nad tym, że nie ma już w Polsce wypożyczalni … Czytaj całość

21-04-2020

KrgCDP- Na rynku już od 209 roku,zanim wynaleziono komputery oni już zapewniali rozrywkę w postaci gier planszowych

22-04-2020

ClickbaitJakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to nie TEN CD Projekt od Cyberpunka. Miniaturka oczywiście clickbait bo wyświetlenia muszą się zgadzać

Rozwiń komentarze (6)