Notowania

Sri Lanka. Duński miliarder w zamachach stracił dzieci

Duńskie MSZ potwierdziło śmierci trojga swoich obywateli w zamachach na Sri Lance. Wśród 290 ofiar śmiertelnych jest troje dzieci duńskiego miliardera Andersa Holcha Povlsena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Najbogatszy Duńczyk Anders Holch Povlsen. (Fot: TARIQ MIKKEL KHAN/AFP/East News)

Najbogatszy Duńczyk Anders Holch Povlsen przeżywał własną tragedię w związku z krwawymi zamachami na Sri Lance. Stracił w nich bowiem trójkę z czworo dzieci – donosi RMF FM.

Nie wiadomo, które z rodzeństwa poniosło śmierć: Alma, Astrid, Agnes czy Alfred - podała Dunska TV2. Duńskie władze potwierdziły śmierć trojga obywateli Danii, ale nie podały ich personaliów - informuje Wprost.

Miliarder już jako 28-latek został właścicielem sieci odzieżowej Bestseller. Dziś firma ta posiada placówki w 45 państwach na świecie. Jest właścicielem marek jak: Vero Moda, Vila,Only.

Povlsen jest również największym udziałowcem internetowego sklepu z modą Asos i drugim w kolejności właścicielem ziemskim w Wielkiej Brytanii i pierwszym w Szkocji – podaje RMF FM. Jego majątek wycenia się na 7,9 miliarda dol.

Jako najbogatszy Duńczyk jest drugim największym współudziałowcem sklepu internetowego Zalando. Zainwestował również w startup About You.

Zamachy na Sri Lance. Mamy nagranie

Ataki na kościoły i luksusowe hotele pochłonęły 290 ofiar w tym 37 obcokrajowców. Polskie MSZ nie potwierdziło śmierci Polaków w zamachach na Sri Lance.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-04-2019

goscTak powinni skończyć wszyscy złodzieje miliarderzy!

22-04-2019

AgaŚmierć nie wybiera.Biedny czy bogaty tak samo opłakuje swoje dzieci.

22-04-2019

10 za 1Ma kasiurę żeby opłacić odwet

Rozwiń komentarze (213)