Notowania

Statek zgubił kontenery z cennym ładunkiem. Miał trafić do firm w Polsce

Kilka tysięcy kontenerów adresowanych do Polski znajdowało się na statku, który w czasie ciężkiego sztormu stracił dużą część ładunku - dowiedział się money.pl. Wśród odbiorców są takie firmy jak Jysk, Ikea, Samsung i LG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Statek zgubił kontenery na Morzu Północnym

Zdjęcia rozrzuconych na plażach Wysp Zachodniofryzyjskich zabawek żarówek i telewizorów oraz chemikaliów z wyrzuconych przez morze kontenerów obiegły zagraniczne media, ale okazuje się, że w całej sprawie jest ważny polski wątek - dowiedział się money.pl.

Z naszych informacji wynika, że kontenerowiec MSC Zoe, jedna z największych tego typu jednostek na świecie, przewoził kilka tysięcy kontenerów do Polski, a wśród odbiorców nie brakuje dużych firm, takich jak Jysk, Ikea, Samsung i LG. Każda z nich prowadzi w Polsce nie tylko działalność handlową, ale także produkcyjną.

Zobacz też: Atak somalijskich piratów okiem kamery

Nieoficjalnie mówi się obecnie o blisko 300 brakujących kontenerach. Wśród nich mają być te, które miały trafić do naszego kraju. Niektórym firmom w Polsce może grozić paraliż działalności z powodu braku kluczowych podzespołów do produkcji.

Po rozładunku części towaru w niemieckim Bremerhaven, statek ma w niedzielę zawinąć do portu w Gdańsku i wtedy okaże się dokładnie, jakich kontenerów brakuje.

Przewoźnik, MSC Mediterranean Shipping Company ogłosił już rozpoczęcie akcji usuwania skutków zgubienia kontenerów. Firma podkreśla, że traktuje sprawę bardzo poważnie, zarówno od strony zagrożenia dla środowiska, jak i strat odbiorców przewożonych towarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2019

YogiZa chwilkę pojawią się super okazje na ebay-u.

03-01-2019

mukto zapłaci za sprzątanie plaż i Bałtyku?

03-01-2019

jaodpadow niebezpiecznych nie gubia tylko ciagna do polski

Rozwiń komentarze (38)