Notowania

Spada liczba bankomatów w Polsce, ale są coraz chętniej wykorzystywane

Narodowy Bank Polski poinformował, że Polacy coraz chętniej korzystają z bankomatów i wpłatomatów. Nie przeszkadza im w tym spadająca liczba urządzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(goodluz - Fotolia.com)
Coraz chętniej korzystamy z bankomatów

Polacy coraz chętniej korzystają z bankomatów i wpłatomatów - informuje NBP. Nie przeszkadza im w tym spadająca liczba urządzeń.

W drugim kwartale bieżącego roku na terenie Polski można było skorzystać z 23,5 tys. bankomatów. To spadek z 23,8 tys. kwartał wcześniej. Mniejsza liczba urządzeń nie przeszkodziła Polakom coraz chętniej z nich korzystać.

O ile w pierwszym kwartale tego roku wypłacono w Polsce z bankomatów 73,7 mld zł, to już kwartał później było to 82,6 mld zł.

NBP poinformował też, że w drugim kwartale 2017 r. wpłaciliśmy we wpłatomatach 19,8 mld zł, podczas gdy od stycznia do marca tego roku wpłaty wyniosły 16,7 mld zł.

W sumie od kwietnia do czerwca liczba transakcji wypłacania gotówki w bankomatach wzrosła do 176,6 mln ze 161,5 mln od stycznia do końca marca.

Zobacz też, jak okradane są bankomaty i jak się przed taką praktyką bronić:

Tagi: bankomat, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, statistica
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2017

MarcinJa tez przestawiłem się z płatności kartą na gotówkę. Miałem dość esemesow z banku. Płaciłem kartą na stacji benzynowej - przychodził sms 'Masz … Czytaj całość

30-09-2017

AniaZ czego się śmiejecie. Sami z siebie się śmiejecie.

01-10-2017

P0rażka 8 latNiedługo zlikwidują 99% bankomatów abyśmy kupowali np. gazetę płacąc kartą. Ceny wzrosną bo prowizja dla banku się należy albo inaczej po swoje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)