Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Spada liczba bankomatów w Polsce, ale są coraz chętniej wykorzystywane

3
Podziel się:

Narodowy Bank Polski poinformował, że Polacy coraz chętniej korzystają z bankomatów i wpłatomatów. Nie przeszkadza im w tym spadająca liczba urządzeń.

Coraz chętniej korzystamy z bankomatów
Coraz chętniej korzystamy z bankomatów (goodluz - Fotolia.com)

Polacy coraz chętniej korzystają z bankomatów i wpłatomatów - informuje NBP. Nie przeszkadza im w tym spadająca liczba urządzeń.

W drugim kwartale bieżącego roku na terenie Polski można było skorzystać z 23,5 tys. bankomatów. To spadek z 23,8 tys. kwartał wcześniej. Mniejsza liczba urządzeń nie przeszkodziła Polakom coraz chętniej z nich korzystać.

O ile w pierwszym kwartale tego roku wypłacono w Polsce z bankomatów 73,7 mld zł, to już kwartał później było to 82,6 mld zł.

NBP poinformował też, że w drugim kwartale 2017 r. wpłaciliśmy we wpłatomatach 19,8 mld zł, podczas gdy od stycznia do marca tego roku wpłaty wyniosły 16,7 mld zł.

W sumie od kwietnia do czerwca liczba transakcji wypłacania gotówki w bankomatach wzrosła do 176,6 mln ze 161,5 mln od stycznia do końca marca.

Zobacz także: Zobacz też, jak okradane są bankomaty i jak się przed taką praktyką bronić:
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
P0rażka 8 lat
7 lat temu
Niedługo zlikwidują 99% bankomatów abyśmy kupowali np. gazetę płacąc kartą. Ceny wzrosną bo prowizja dla banku się należy albo inaczej po swoje pieniądze do ich kas się ustawić płacąc za to bankom !!
Marcin
7 lat temu
Ja tez przestawiłem się z płatności kartą na gotówkę. Miałem dość esemesow z banku. Płaciłem kartą na stacji benzynowej - przychodził sms 'Masz samochód? Skorzystaj ze zniżek OC i AC'. Płaciłem w markecie budowlanym - przychodził sms 'Robisz remont? Weź kredyt.'. Itp. Mam dość profilowania mnie przez bank i teraz najczęściej płacę gotówką.
Ania
7 lat temu
Z czego się śmiejecie. Sami z siebie się śmiejecie.