Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Statistica: Urzędników nieco mniej, ale zarabiają coraz więcej

0
Podziel się:

Według najnowszych danych nieznacznie spadła liczba osób pracujących we wszystkich polskich urzędach.

Statistica: Urzędników nieco mniej, ale zarabiają coraz więcej
(WP/Statistica)

Ile zarabia polski urzędnik w samorządzie, a ile w administracji centralnej? Ile osób pracuje w naszych urzędach? Które kraje unijne są najbardziej zbiurokratyzowane - tego dowiecie się z najnowszej części programu Statistica.

Co dziesiąty pracujący Luksemburczyk jest urzędnikiem. Podobnie sytuacja wygląda w Grecji. Dużo lepiej jest w Irlandii czy Rumunii, gdzie zaledwie co 20. spotkana na ulicy zatrudniona osoba będzie pracować w jakimkolwiek urzędzie. Polsce wbrew pozorom bliżej do tych ostatnich krajów. Chwalić się jednak przesadnie nie ma czym.

Tym bardziej, że statystyczny polski biurokrata zarabia dużo więcej niż pracująca na niego osoba zatrudniona w prywatnym przedsiębiorstwie.

_ Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości.wp.pl. Pokazujemy w nim niecodzienne liczby w zupełnie innowacyjnym wydaniu. Znajdując nietypowe badania i dane statystyczne budujemy z nich nieoczekiwane zestawienia prezentując je na animowanych infografikach. Zamiast pytać gadające głowy „co sądzą, o...” my pokazujemy tylko i aż liczby. _

Spodobała ci się Statistica? Obejrzyj poprzednie odcinki

wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)