Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

"Stawki godzinowe" dla rolników. Ardanowski mówi o optymalnych cenach

10
Podziel się:

Cena kilograma jabłek w skupie powinna wynosić ok. 35-40 groszy -uważa Jan Krzysztof Ardanowski. Jego zdaniem stawka będzie "godziwa" dla rolników i zapewni zysk firmom przetwórczym.

"Stawki godzinowe" dla rolników. Ardanowski mówi o optymalnych cenach
Ardanowski: optymalna cena kilograma jabłek w skupie powinna wynosić ok. 35-40 groszy (Getty Images)

"Mamy w tym roku bardzo dużą produkcję jabłek, co może spowodować zaniżanie cen w skupach, z czym mieliśmy do czynienia w równie urodzajnym 2018 roku, kiedy rolnikom proponowano 10, a nawet mniej groszy za kilogram tych owoców, co było stawką uwłaczająca, niepokrywającą nawet kosztów produkcji" - wskazał były minister rolnictwa.

Jak dodał, nie ma jeszcze dokładnych danych, ile będzie jabłek w tym roku, pewne jest natomiast to, że tegoroczne plony sadowników będę wyższe niż w ubiegłym roku.

- Nie chcę tego nazwać klęską urodzaju, bo duże plony to żadna klęska, ale trzeba umieć je dobrze spożytkować, żeby nie powtórzyła się sytuacja, kiedy rolnikom płacono za kilogram zdrowych, pięknych jabłek żenująco niskie stawki - zaznaczył.

Zobacz także: Kołodziejczak idzie po władzę. "Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, a podawał rękę"

Ardanowski przypomniał przy okazji, że w 2018 roku, aby przeciwdziałać patologii na rynku owoców, resort rolnictwa pod jego kierownictwem podjął decyzję, żeby "poprzez firmę która chciała wesprzeć rząd, dokonać zakupu niewielkich ilości - ok. 4 proc. jabłek na rynku".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
nero
2 lata temu
Nie ma się co martwić całe TIRY idą z Zachodu i z Ukrainy Gruszki leżą po marketach Holenderskie kupione po 50 groszy jak prowadzę sad od 4984 nigdy nie było stabilnej ceny rok 2007 był rokiem kiedy ceny jabłek przem . sięgały nawet 1,50 zł. za kilogram co z powodował Lawinę nasadzeń w moim rejonie ziemia jest nie do kupieni a hektar ponad 100 tysięcy więc pytam jak takie ilości zagospodarować to jest nie możliwością , nawet jak w beczkę będziesz lał wodę to do pewnego czasu i się wyleje , sa tacy Sadownicy co stracili poczucie z rzeczywistości i dostali amoku sadza kombinują na umór a potem ujaaaaaaaaaaadanie tylko że nie pochwalą się jak traktują siłę roboczą , gorzej traktują jak w obozach mam przykład pod nosem , jakie dają stawki godzinowe warunki zamieszkania Tragedia !!!.Cały ten proceder trzyma Niemiec sami teraz kupują i wywożą z Polski Tysiące ton jabłek przemysłowych bo nigdzie nie kupi taniej jak w Polsce !!! .
Sofcik
2 lata temu
To w końcu stawka ma być "godziwa" czy "godzinowa"? Przed wypuszczeniem artykułu proszę chociaż dać go koledze do przeczytania.
Igy
2 lata temu
Socjalizm pełną gębą . Dlaczego ja mam dofinansowywać rolników? Mam gdzieś ich jabłka.
Tak
2 lata temu
Mam chyba obsesję - wszędzie widzę Misiewiczów. Ten chyba też z tej familii.
zigor
2 lata temu
Kolejny guru ekonomii, razem z Pinokiem budują hiperinflację zamiast miliona elektryków. Apropos kupili kolejnego bankruta - Izerę.