Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Stawki OC wzrosną. Firmy sprawdzą jak jeździmy

– To jest uprawnienie, a nie obowiązek. Ubezpieczyciele mogą zbierać informacje o naruszeniach przepisów, jakie popełniliśmy i w ramach własnej polityki ustalania składek OC z nich skorzystać, ale nie muszą – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Damian Ziąber z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Możemy sobie powiedzieć, że tak, w odniesieniu do „piratów drogowych” te składki wzrosną. Ale jak wysoko, to już pytanie do każdego z ubezpieczycieli – dodał.
KOMENTARZE
(4)
Kierowca
2 lata temu
Genialne. Co roku OC rośnie średnio o 10%, teraz zwykły kierowca bez punktów lub z ich małą ilością dostanie kolejną albo zwykłą tradycyjną podwyżkę 10% albo więcej, bo uznaniowo firma ubezpieczeniowa sobie doliczy swoje powody aby mieć większe zyski. A co z obniżkami za bezwypadkową i bez punktową jazdę? Podobno tak miał działać ten system, a nie zwiększać zyski największemu Państwowemu PZU i innej prywacie.
nhrtj
2 lata temu
Skoro ktoś dostał mandat i go zapłacił to sprawa jest zamknięta, a osoba ukarana. Tymczasem okazuje się, że będzie dodatkowa kara od prywatnej firm ubezpieczeniowych które mają monopol na ubezpieczenia z których nie można zrezygnować.
Nick66
2 lata temu
Hmm dlaczego korporacja mam wgląd do każdego obywatela do takich danych, to lekka przesada . Chyba policja to nie prywatna firma , czy już prawo I sprawiedliwość zrobiło z tego korporacje , z pracownikami jak firmie ochroniarskiej
Marta
2 lata temu
pierwsze zdanie arty kuliku "Stawki OC wzrosną." i juz KŁAMSTWO. moze i wzrosną ale piratom. tym co mają punkty karne a reszcie... no od kilku lat media szczują podwyżkami oc a ja mam co rok niższe (max zniżka) zero zdarzeń pojazd benzynka 2 litry...