Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.07.2020 14:15

Stoczniowcy z "Gryfii" protestują. "Szefowie mają na służbowe auta, a doki puste"

Trzy związki zawodowe z Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” piszą do swojego prezesa. Wytykają błędy w zarządzaniu i auta służbowe dla dyrektorów w czasie, kiedy kontraktów firma ma jak na lekarstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
Stoczniowcy z "Gryfii" piszą do zarządu o zmarnowanych szansach i premiach.

"Gryfia" to w sumie dwie stocznie ze Szczecina i Świnoujścia połączone w jeden organizm. Pracuje tu ponad 700 pracowników.

W ocenie związkowców, łatwiej byłoby wyjść z kryzysu, gdyby nie polityczna karuzela kadrowa w zarządzie spółki. Jak podlicza "Gazeta Wyborcza", obecny prezes, Krzysztof Zaremba, jest już szóstym sternikiem "Gryfii" od 2015 r., kiedy PIS doszła do władzy.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

Jak podkreśla gazeta, jego działania ciągle wspiera poprzedni prezes Artur Trzeciakowski, który w 2019 r. został on zatrzymany w związku ze swoją pracą w zarządzie Katowickiego Holdingu Węglowego.

Prezesem z zarzutami uniemożliwiał firmie uzyskać pozwolenia z MSWiA pozwalające na remont okrętów wojennych. Dlatego Trzeciakowski został dyrektorem naczelnym.

Ustawę o bonie turystycznym przedstawił Andrzej Duda. Nie jest tajemnicą, że pomysł powstał w Ministerstwie Rozwoju
3 lata więzienia za kombinowanie przy bonie turystycznym. Przepisy są rygorystyczne

Związkowcy, pisząc list, tak naprawdę ocenili w nim działania obu panów. Zarzucili w nim zarządowi niechęć do dialogu, prace nad system premiowym, kiedy stocznia jest w opałach.

"Patrząc na projekty realizowane obecnie w Stoczni, a raczej ich brak (…), to czy będzie z czego owe premie wypłacać?" - pytają w liście związkowcy.

Piszą również o nowych samochodach dla kierownictwa. "Gryfia" wzięła w leasing dwa fordy transity. I to nie budzi ich wątpliwości. "Jednak już wzięcie w leasing trzech samochodów osobowych wzbudza w nas wręcz oburzenie" - piszą związkowcy, cytowani przez "GW".

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, polskie stocznie, przemysł
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2020

gggggPrezes Zaręba, działacz i były poseł PIS- specjalista od remontów statków- politolog z wykształcenia. Z powodzeniem przejmie po upadku stoczni jakąś … Czytaj całość

20-06-2020

RakietaOd stoczni najlepszym specjalistą jest bolek donosiciel.

21-06-2020

BeatkaIm się te samochody należały więc w czym problem.

Rozwiń komentarze (150)