Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Stoczniowcy z "Gryfii" protestują. "Szefowie mają na służbowe auta, a doki puste"

150
Podziel się:

Trzy związki zawodowe z Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” piszą do swojego prezesa. Wytykają błędy w zarządzaniu i auta służbowe dla dyrektorów w czasie, kiedy kontraktów firma ma jak na lekarstwo.

Stoczniowcy z "Gryfii" piszą do zarządu o zmarnowanych szansach i premiach.
Stoczniowcy z "Gryfii" piszą do zarządu o zmarnowanych szansach i premiach. (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
bEssrYgR

"Gryfia" to w sumie dwie stocznie ze Szczecina i Świnoujścia połączone w jeden organizm. Pracuje tu ponad 700 pracowników.

W ocenie związkowców, łatwiej byłoby wyjść z kryzysu, gdyby nie polityczna karuzela kadrowa w zarządzie spółki. Jak podlicza "Gazeta Wyborcza", obecny prezes, Krzysztof Zaremba, jest już szóstym sternikiem "Gryfii" od 2015 r., kiedy PIS doszła do władzy.

Zobacz także: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

bEssrYgT

Jak podkreśla gazeta, jego działania ciągle wspiera poprzedni prezes Artur Trzeciakowski, który w 2019 r. został on zatrzymany w związku ze swoją pracą w zarządzie Katowickiego Holdingu Węglowego.

Prezesem z zarzutami uniemożliwiał firmie uzyskać pozwolenia z MSWiA pozwalające na remont okrętów wojennych. Dlatego Trzeciakowski został dyrektorem naczelnym.

bEssrYgZ

Związkowcy, pisząc list, tak naprawdę ocenili w nim działania obu panów. Zarzucili w nim zarządowi niechęć do dialogu, prace nad system premiowym, kiedy stocznia jest w opałach.

"Patrząc na projekty realizowane obecnie w Stoczni, a raczej ich brak (…), to czy będzie z czego owe premie wypłacać?" - pytają w liście związkowcy.

Piszą również o nowych samochodach dla kierownictwa. "Gryfia" wzięła w leasing dwa fordy transity. I to nie budzi ich wątpliwości. "Jednak już wzięcie w leasing trzech samochodów osobowych wzbudza w nas wręcz oburzenie" - piszą związkowcy, cytowani przez "GW".

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEssrYhu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(150)
POLAK
rok temu
Tylko patrzeć jak te dwie stocznie zbankrutują.To chyba o to chodzi by padły.Ale zanim padną i ludzie pójdą na bruk to z nadania partyjnego powołani szefowie się powożą samochodami.A potem się powie,że nabyli doświadczenia jako dyrektorzy stoczni i zostaną przeniesieni na inne wyższe stanowiska za lepszą kasę.Powie się,że stocznie padły nie z ich winy ale pracowników bo byli leserami.Kiedy ten kraj padnie?Jak długo jeszcze trzeba czekać na bankructwo tego kraju.
myśliwy
rok temu
czego ci związkowcy chcą przecież budują promy dla PZB na zlecenie p. Ministra Gróbarczyka (stępkę ochrzcił premier Morawiecki a budowa trwa już 6 lat) a zmiana prezesów w spółkach skarby państwa to norma pisowska
xXx
rok temu
To tak jak rząd traktuje Polaków. Kupują sobie limuzyny a nam każą się bardziej starać. Dla idei.
bEssrYhv
haski
rok temu
W pOLSCE NAJLEPSZE WYKSZTALCENIE TO politog ,historyk psycholog i wszyscy PO KUL obstawiaja wszystkie zarzady spolek i oczywiscie grupa PO podstawowce i 2 letnich PZPR jak Miller euroosioł
MOC
rok temu
Głosuj na PiS , nic nie trzeba robić, wszytko można psuc i niszczyc a za to jeszcze cie sowicie wynagrodza :-))) Czy sie stoi czy sie lezy to dyrekcji sie nalezy :-D
...
Następna strona