Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk nauczycieli. Egzaminy w Warszawie się odbędą

- Warszawa zapewni odpowiednią liczbę nauczycieli – zapewnił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Pomimo wielkiego strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne się odbędą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jutro 350 tys. uczniów przystąpi do egzaminów gimnazjalnych w części humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Egzaminy gimnazjalne mają się zacząć już 10 kwietnia. Strajk nauczycieli mógł uniemożliwić ich przeprowadzenie. Wiąż nie wiadomo, jak będzie to wyglądać w różnych częściach kraju. W stolicy jednak egzaminy się odbędą.

"Rozpoczynające się jutro egzaminy gimnazjalne, mimo strajku nauczycieli, odbędą się – Warszawa zapewni odpowiednią liczbę nauczycieli" – poinformował na Twitterze prezydent Rafał Trzaskowski.

Podziękował również sztabowi kryzysowemu - dyrektorom, burmistrzom - oraz nauczycielom. "A za piszących egzaminy uczniów trzymam kciuki!" – dodał prezydent Warszawy.

Kuratoria i samorządy robią, co mogą, by znaleźć ludzi na zbliżające się egzaminy gimnazjalne. Szefowa MEN podpisała rozporządzenie o tym, że "każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może pracować podczas tegorocznych egzaminów".

Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy". Obejrzyj wideo:

Ile osób udało już się namówić? Jak informowaliśmy w money.pl, MEN mówi o "kilku tysiącach". Dokładnych danych jednak nie podaje, bo chętni mogą się zgłaszać do samej.

"Już jutro 350 tys. uczniów przystąpi do egzaminów gimnazjalnych w części humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna jest gotowa do jego przeprowadzenia" - przekonuje na Twitterze MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2019

vvvvvvvvvvvvvvvvvvEgzaminy przeprowadzą sprzątaczki ,egzaminy zaliczy 100% uczni.

09-04-2019

mlbyły czasy że łamistrajków karano przykładnie, ale dziś w modzie być świnią i się opłaca

09-04-2019

emerytkaBrawo Panie Prezydencie Trzaskowski. Jestem za strajkiem nauczycieli ale też trzeba robić wszystko,aby nie skłócać z sobą stron. Od lat nauczycielom … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)