Notowania

Strajk nauczycieli. Oddali 108 tysięcy z 500+. "Nie będę stał obok i milczał"

108 tysięcy złotych, równowartość 500+ przez 18 lat. Taką kwotę na fundusz strajkowy nauczycieli wpłaciła Paula Bruszewska z mężem Marcinem, współtwórcy platformy Zwolnieni z Teorii. - Nie będę stał obok i milczał - mówi WP i money.pl Marcin Bruszewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Paula i Marcin Bruszewscy przekazali na komitet strajkowy nauczycieli 108 tysięcy złotych, czyli równowartość 18 lat świadczenia 500+ (Fot: WP)

W piątek sieć obiegł facebookowy wpis małżeństwa Bruszewskich, na którym deklarują wpłatę 108 tysięcy złotych na komitet strajkowy nauczycieli.

"Dokładnie tyle w sumie w ciągu 18 lat dostaniemy od rządu w ramach 500+ na wsparcie rozwoju naszej drugiej córki - napisała Paula Bruszewska.

"Zdecydowaliśmy się przeznaczyć te 108 000 zł na fundusz, ponieważ nie wyobrażamy sobie lepszej inwestycji w przyszłość naszych córek, niż wsparcie nauczycieli, od których zależy edukacja na miarę potrzeb XXI wieku" - tłumaczy swoją decyzję szefowa startupu społecznego Social Wolves.

"Drodzy Nauczyciele, nie poddawajcie się, jesteśmy z Wami!" - kończy Bruszewska swój wpis, który opatrzyła zdjęciem swoim, męża oraz wspomnianej córki.

Oto przelew, który państwo Bruszewscy wykonali w piątek na rzecz strajkujących nauczycieli, do którego dotarła WIrtualna Polska i money.pl

(WP.PL)
(Fot: Marcin Bruszewski)

Wirtualnej Polsce udało się porozmawiać z małżeństwem. Zapytaliśmy, skąd taki zaskakujący ruch. - Działamy na co dzień z nauczycielami w ramach naszej fundacji i widzimy, jak wielką rolę odgrywają - mówi WP i money.pl Marcin Bruszewski.

- Zauważyliśmy, że młodzi ludzie nawet 3 razy częściej kończą nasze projekty, gdy otrzymują wsparcie zaangażowanych nauczycieli, dlatego postanowiliśmy wesprzeć ich w ten sposób - dodaje.

Jak przyznaje małżeństwo, to ich prywatna inicjatywa, która ma na celu przywrócenie szacunku nauczycielom.

- Nie będę stał obok i milczał. W ten sposób jako obywatel chcę pokazać nauczycielom swoją solidarność. Strajk musi zakończyć się tym, że nauczyciele muszą czuć wsparcie obywateli - kontynuuje Bruszewski. - Za 2 lata do szkoły idzie nasza starsza córka i chcemy, by poszła do szkoły, w której nauczyciel jest uskrzydlony, pełny pomysłów i chęci.

I, jak dodaje, "gdyby nie było 500+, to pewnie też przekazaliby pomoc finansową strajkującym".

Paula Bruszewska to szefowa (jej mąż Marcin jest wiceprezesem) fundacji Social Wolves, który stworzył platformę edykacyjną Zwolnieni z Teorii. Ma ona uczyć przede wszystkim kompetencji miękkich - pracy w zespole, przywództwa czy marketingu.

Paula Bruszewska i jej mąż Marcin zostali ujęci na liście Forbes 30 Under 30 Europe, czyli liście młodych, zdolnych ludzi z całego kontynentu, którzy podejmują innowacyjne i najważniejsze inicjatywy społeczne

Tekst: Jakub Ceglarz, Kamil Karnowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2019

nie wierzę!to trzeba być deklem... zamiast przekazać tą kwotę np. na chore na raka dzieci...

12-04-2019

ski 54Popieram , czekam aż zrobi tak reszta młodych naiwniaków i emerytów z KOD.

12-04-2019

wwTaaaaaa, każdy wpłaca takie drobne, jakie akurat ma w portfelu.

Rozwiń komentarze (1462)