Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Straż Pożarna wycofuje drabinę Rosenbauer ze wszystkich pojazdów. Jest decyzja komendanta głównego

77
Podziel się:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wycofuje wszystkie pojazdy z drabiną firmy Rosenbauer o wysokości co najmniej 40 metrów. Podczas testów w Inowrocławiu złamała się. Oświadczenie wydał producent sprzętu.

Straż Pożarna wycofuje drabinę Rosenbauer ze wszystkich pojazdów. Jest decyzja komendanta głównego
Zdjęcie uszkodzonej drabiny firmy Rosenbauer podczas testów przeprowadzonych w Inowrocławiu (KG PSP)

Decyzja komendanta głównego PSP to konsekwencja poniedziałkowej próby przeprowadzonej w Inowrocławiu. "Podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny" - poinformowała KG PSP na swojej stronie internetowej.

Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar w USA. Dramatyczne nagranie walki z żywiołem

Problemy z drabiną mechaniczną. Oświadczenie producenta

Jak ustaliło Radio Zet, problem z drabiną firmy Rosenbauer mieli już strażacy z Lublina w październiku 2021 r. Podczas inspekcji "w niekontrolowany sposób przechyliła się w lewą stronę. Nie było możliwości jej złożenia. W koszu na górze było dwóch strażaków. Udało im się bezpiecznie ewakuować po szczeblach drabiny. Sprzęt trafił do serwisu, a po miesiącu wrócił do jednostki" - napisano.

Oświadczenie w sprawie wydał producent sprzętu. "Rosenbauer aktywnie będzie współpracować i wspierać lokalne organizacje zaangażowane w dochodzenie, pozwalające wyjaśnić zdarzenie. Do czasu ustalenia przez firmę ostatecznej przyczyny wypadku, firma Rosenbauer Karlsruhe zaleca używanie drabiny L42A-XS tylko do maksymalnej wysokości 32 m".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
Kant
10 miesięcy temu
Drabina ma 40 m a producent ogranicza używanie jej tylko do 32 o co chodzi , wina Polski że za bardzo wyciągnęli drabinę
Logika?
10 miesięcy temu
Niby firma z Austrii , a siedzibą w Karsrue w Niemczech , to w końcu firma austruacko-niemiecka ???
Strażak.
10 miesięcy temu
Firma Rosenbauer pochodzi z Austrii.
Strażak.
10 miesięcy temu
Tak dla informacji wszystkich zawiedzionych niemiecką jakością. Firmą rozebrała pochodzi z Austrii.
Strażak do Ew...
10 miesięcy temu
Strażak. przed chwilą Droga Ewo tak dla twojej informacji Firma Rosenbauer pochodzi z Austrii a nie z Niemiec, konkretnie z miejscowości Leonding. Gdybyś tam mieszkała kilka lat, wówczas wiedziała byś że jest to jeden z największych pracodawców w regionie i takie głupoty byś nie pisała.
...
Następna strona