Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KB
|

Nowi ambasadorzy szczepień. Będą namawiać i pomagać, nie za darmo

42
Podziel się:

Gospodynie z kół wiejskich oraz strażacy ochotnicy - to nowa broń rządu na froncie walki z koronawirusem. Za każdego nowego zaszczepionego do 60. roku życia działaczki z kół wiejskich dostaną po 15 zł, a za osobę starszą – 30 zł.

Nowi ambasadorzy szczepień. Będą namawiać i pomagać, nie za darmo
Strażacy ochotnicy mają pomagać pacjentom w transporcie do punktów szczepień, organizować szczepienia w domach pacjentów, a także przygotowywać własne punkty szczepień (Pixabay)
bELvQkut

Nie pomogły namowy rodziny, znajomych, lekarza rodzinnego, a nawet miejscowego proboszcza? Teraz do niezdecydowanych, którzy się jeszcze nie zaszczepili przeciwko COVID-19, rząd wysyła działaczki z Kół Gospodyń Wiejskich oraz ochotniczych strażaków. Otrzymają oni pieniądze za skuteczne promowanie szczepień.

Zobacz także: Niepokojące sygnały z rządu. Lockdown w Polsce znów realną opcją

Pierwszy wystartował konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Rząd przeznaczył dla nich łącznie 74 mln zł. KGW mogą już od poniedziałku zgłaszać się do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Koła dostaną do 8 tys. zł na organizację wydarzenia promującego szczepienia przeciw COVID-19.

bELvQkuv

Koło musi jednak spełnić kilka warunków m.in. umożliwić zaszczepienia się uczestników oraz zapewnienie przyjęcia drugiej dawki, a także poinformować o swoim wydarzeniu w mediach społecznościowych lub lokalnych.

Warunkiem uzyskania premii jest zaszczepienie się minimum 100 osób po raz pierwszy. Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł za każdą osobę w wieku 60 lat lub mniej oraz 30 zł za osobę w wieku powyżej 60. roku życia.

Konkurs dla gospodyń potrwa do końca września 2021 r. Przy rozdzielaniu pieniędzy obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy", czyli do wyczerpania się puli funduszy.

bELvQkuB

Wkrótce mają zostać ogłoszone również warunki konkursu dla zastępów ochotniczej straży pożarnej. Jak czytamy na stronie rządowej gov.pl, pomoc ochotniczych strażaków przy szczepieniu obywateli będzie inna.

Mają oni pomagać pacjentom w transporcie do punktów szczepień, organizować szczepienia w domach pacjentów, a także przygotowywać własne punkty szczepień.

Dla strażaków ochotników konkurs ma się składać z trzech elementów: Premii na Start, Premii za Szczepienia OSP oraz OSP na Medal #SzczepimySię. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie podaje na razie więcej szczegółów ani wysokości budżetu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELvQkuW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
Dr no
4 miesiące temu
To jakiś finansowy skandal skąd rząd ma na takie rzeczy pieniądze mam nadzieje ze nie z naszych podatków ja się na to nie godzę jaki suweren !!!!!!!!!!!!!!!!!
emeryt
4 miesiące temu
To niech się ustawiają w sporych kolejkach i zaczną rapować bo ja się nie wybieram na jakieś tam światowe testy kto kiedy i czy aby pierwszy zdechnie po tej trutce
iti
4 miesiące temu
Na dzikim zachodzie też płacili za skalpy. Po lekarzach, glinach, celebrytach czas na strażaków - kolejna grupa w kolejce do zeszmacenia się.
bELvQkuX
3xnie
4 miesiące temu
Nie będę bawił się w eksperymenty medyczne!!Jestem zdrowy na ciele i umyśle!!Reszta niech robi co chcę!!
vaco
4 miesiące temu
a co na to cba? to się chyba nazywa korupcja prawda?
...
Następna strona