Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Studio Kongres590 – Dlaczego wydrukowaliśmy respirator za 200 złotych

0
Podziel się

W Polsce każdego dnia rośnie liczba inicjatyw, niosących bezinteresowną pomoc innym. Przykładem może być firma, która zaprojektowała i wydrukowała w 3D respirator – urządzenie kluczowe w walce o życie zarażonych koronawirusem. Dlaczego jego projektanci podjęli się tego wyzwania i z jakimi problemami musieli się zmierzyć – m.in. o tym w wirtualnym studio Kongres590 porozmawiamy z Szymonem Chrupczalskim, koordynatorem zespołu Urbicum.

Studio Kongres590 – Dlaczego wydrukowaliśmy respirator za 200 złotych
(Materiały prasowe)
bDZfBZph

Informacja prasowa

Trudne chwile wydobywają z Polaków ich kreatywność oraz chęć niesienia pomocy innym. Widać to szczególnie dziś, gdy w dobie pandemii koronawirusa pojawiają się ludzie pomagający społeczeństwu i innym firmom przetrwać te trudne chwile. W Studio Kongres590 chcemy pokazywać ich podejście do życia, pomysły na biznes czy motywację, dzięki której wpływają na Polaków oraz polskie firmy – bo warto doceniać i wspierać współpracę krajowych przedsiębiorców, naukowców i biznesu.

Pierwszym gościem studia Kongres590 będzie Szymon Chrupczalski – współwłaściciel Urbicum i koordynator zespołu, który opracował i udostępnił za darmo projekt respiratora. Urządzenie można wydrukować na drukarce 3D już za 200 złotych, ale realnie jest bezcenne i stanowi kluczowy element w walce o życie osób zarażonych koronawirusem.

bDZfBZpj

Nasz produkt po tygodniu, po kolejnej iteracji ma szansę dostać certyfikaty, mimo iż ostał oparty o jak najtańsze, jak najprostsze elementy technologiczne i druk 3D. Jest zaprojektowany tak, aby mógł być wykonany w niemal każdym miejscu na świecie. I to przy użyciu tych materiałów, które są lokalnie dostępne – powiedział Szymon Chrupczalski, współwłaściciel firmy Urbicum.

Dziś ta inicjatywa jest komentowana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stworzone i wyprodukowane w polskiej firmie urządzenie przechodzi teraz specjalistyczne testy. Jednak sam fakt, że projekt oparty jest na wolnych licencjach, a jego szczegóły już zostały bezpłatnie udostępnione w Internecie, dają nadzieją dla wszystkich chorych w czasie pandemii COVID-19. A dla polskiej firmy – oprócz obecnego zainteresowania – nowe perspektywy rozwoju.

Zapraszamy na pierwsze Studio Kongres 590. Porozmawiamy online z Szymonem Chrupczalskim o jego biznesie, motywacji i dalszych planach. Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 kwietnia o godzinie 17.30 na facebookowym profilu Kongresu 590.

O Studio Kongres590

To nowy cykl spotkań w sieci. W wirtualnym studio będziemy rozmawiać z innowatorami, przedsiębiorcami i naukowcami. Z ludźmi, którzy pomagają społeczeństwu i przemysłowi lepiej funkcjonować w czasie pandemii. Chcemy pokazywać ciekawe pomysły i promować tych, którzy je realizują. Tym samym chcemy aktywnie promować polską myśl techniczną i przedsiębiorczość, która wspieraliśmy podczas corocznych spotkań w Jasionce pod Rzeszowem.

bDZfBZpp

O Kongresie 590

Idea Kongresu 590 jest spójna z wizją państwa, którego bogactwo ma być powiększane w oparciu o własne zasoby - zarówno ludzkie, jak i naturalne. Jeśli chce się przyciągnąć kapitał zagraniczny, należy dostrzec potrzebę wzmocnienia pozycji polskich przedsiębiorców. Dlatego Kongres 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji.

Informacja prasowa

bDZfBZpK
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(0)