Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
21.04.2020 16:24

Świadczenie postojowe. ZUS wypłaca już pierwsze pieniądze - komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie postojowe. Pierwsze przelewy w ramach tarczy antykryzysowej zostały wystosowane 15 kwietnia. Do tej pory w ramach tzw. świadczenia postojowego wypłacono już 172 mln zł. Podpowiadamy, komu przysługuje pomoc z tytułu świadczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
Świadczenie postojowe. ZUS wypłaca już pierwsze pieniądze - komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie postojowe. ZUS wypłaca już pierwsze pieniądze - komu przysługuje świadczenie?

Świadczenie postojowe i zwolnienie ze składek ZUS to najważniejsze z rozwiązań w ramach tarczy antykryzysowej 2.0.
Pomoc jest ukierunkowana w stronę przedsiębiorców tracących przychody z prowadzonej działalności gospodarczej.

Wprowadzona 17 kwietnia nowelizacja "pomocowej tarczy" wprowadza jednak wśród potencjalnych świadczeniobiorców małe zamieszanie. Kto obecnie może ubiegać się o pomoc z tytułu świadczenia?

Oglądaj: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

Świadczenie postojowe przysługuje osobom prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie prawa przedsiębiorców (również tych, którzy skorzystali z "Ulgi na start" lub "Małego ZUS-u". By uzyskać pomoc należy wykazać przestój w działalności spowodowany obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że o pomoc można ubiegać się nawet w przypadku, gdy już skorzystało się ze wskazanej zapomogi. Świadczenie postojowe można powiem otrzymać maksymalnie nawet trzy razy. Wniosek o dodatkową pomoc musi wykazywać, że wskazana wcześniej sytuacja materialna nie uległa poprawie.

Świadczenie postojowe. ZUS wypłaca już pierwsze pieniądze - komu przysługuje świadczenie?

Jak tłumaczy szefowa ZUS prof. Gertruda Uścińska, świadczenie postojowe objęło do tej pory przedsiębiorców z całej Polski, m.in. do firm z Warszawy oraz Bydgoszczy, specjalizujących się w usługach stomatologicznych, fizjoterapeutycznych, krawieckich czy do ośrodków szkolenia kierowców.

Przypomnijmy - w ramach tarczy antykryzysowej (po nowelizacji w wersji 2.0 - red.) przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie ze składek, odroczenie terminu ich zapłaty lub rozłożenie na raty bez opłaty prolongacyjnej oraz o świadczenie postojowe. W poniedziałek (20 kwietnia) przekazane zostaną kolejne środki. Pierwsze świadczenia postojowe zostały wypłacone już 15 kwietnia i do wtorku 21 kwietnia wyniosły 172 mln złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2020

OnaDzisiaj jest 21 kwietnia, ja nadal nie dostałam postojowego. Wniosek składałam 1 kwietnia o godz. 10.00 rano przez system elektroniczny Pue. W jakiej … Czytaj całość

21-04-2020

zasaTen artykuł nie wnosi nic nowego

21-04-2020

Jestemsmartteraz wieli kombinuje jak tu skorzystać i podpiąć się pod to postojowe - zarobić na dotacjach ze skarbu państwa. Co tam jakoś się wykaże straty i będę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)