Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Szczepienia. Pfizer mówi o trzeciej dawce

415
Podziel się

- W ciągu 6 do 12 miesięcy od pełnego zaszczepienia dwiema dawkami prawdopodobnie będzie trzeba podać dawkę przypominającą - sugeruje szef koncernu Pfizer.

Szczepienia. Pfizer mówi o trzeciej dawce
Szczepionka może zostać z nami na dłużej (DADO RUVIC / Reuters / Forum, RM, DADO RUVIC / Reuters / Forum)
bDZNYvsR

Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, nie wyklucza, że konieczne będzie coroczne szczepienie populacji przeciwko koronawirusowi - donosi CNBC.

Jak przyznał kluczową rolę w skuteczności szczepionki mają warianty wirusa. Jak powiedział, prawdopodobne jest, że konieczna będzie też dawka przypominająca dla osób już zaszczepionych.

Zobacz także: Kiedy odmrażać gospodarkę? Prof. Simon: w maju musimy otwierać biznesy
bDZNYvsT

- Prawdopodobny jest taki scenariusz, że będzie potrzebna trzecia dawka szczepionki, gdzieś pomiędzy 6 a 12 miesiącem - zapowiedział Bourla. Zaznaczył jednak, że wszystko musi zostać wpierw potwierdzone.

Naukowcy wciąż nie wiedzą, jak długo trwa ochrona przed wirusem, gdy ktoś został w pełni zaszczepiony.

bDZNYvsZ

Pfizer przekonuje, że ​​jego szczepionka Covid-19 jest skuteczna w ponad 91 proc. w ochronie przed koronawirusem i w ponad 95 proc. zapobiega ciężkiemu przebigu choroby do sześciu miesięcy po drugiej dawce.

Również szczepionka Moderna, która wykorzystuje technologię podobną do firmy Pfizer, ma być wysoce skuteczna po sześciu miesiącach.

Naukowcy nie wykluczają jednak, że szczepienie przeciw COVID-19 może na stałe wpisać się w kalendarz corocznych szczepień na choroby sezonowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZNYvtu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(415)
p.piotr
2 tyg. temu
Szczerze mówiąc jeszcze niedawno bardzo skłaniałem się ku takiemu rozwiązaniu, by móc kupować szczepionkę na własną rękę, ale na szczęście już jutro mam termin :) Warto poczytać sobie www zaszczepsiewiedza pl, jeśli kogoś nurtuje kwestia bezpieczeństwa szczepionek
taka prawda
4 tyg. temu
Najnowsze badania naukowców pokazują, że "szczepionka", a raczej konstrukt mRNA chroni do 3 miesięcy, po 3 miesiącach ochrona spada do poziomu takiego jak u osób nie zaszczepionych. Ale ciekawostką jest, że śmiertelność na covid u osób które przyjęły mRNA i który przestał już działać jest kilkudziesięciokrotnie wyższa niz u tych nie zaszczepionych. To by się pokrywało z tym, przed czym ostrzegali genetycy. Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja po kolejnych, i kolejnych i jeszcze kolejnych dawkach konstruktu mRNA. Jeżeli wierzyć genetykom a nie mediom, to dla tych osób grypa stanie się smiertelna z powodu rozwalonego systemu immunologicznego, który sztucznie nastawiany był na covid.
ciuciu
4 tyg. temu
Niech ten pfizer zaszczepi cały swój zarząd a my poczekamy na efekty ...długo to pewnie nie będzie trwało ?
bDZNYvtv
Alex
4 tyg. temu
Fajnie sobie źródło kasy znaleźli. Pozazdrościli producentom oprogramowania, którzy wcześniej wpadli na pomysł subskrypcji :) No to będziemy mieli subskrypcję szczepionek :)
Żyć nie umier...
4 tyg. temu
Dawka II, III, IV, V itd. Ktoś na tym zarobi, ktoś straci a inny po prostu umrze.
...
Następna strona