Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Szczepienia w Rosji. Kody QR utrudniają życie specsłużbom

5
Podziel się:

Funkcjonariusze rosyjskich służb specjalnych nie mogą odwiedzać restauracji. Wszystko dla tego, że szczepieni są w specjalnych przychodniach, których nie ma w rejestrach.

Szczepienia w Rosji. Kody QR utrudniają życie specsłużbom
Najgorzej pod tym względem jest w Moskwie, gdzie posiadanie kodu jest po prostu wymagane od 28 czerwca. (Pexels)
bESCrYdh

Brak przychodni w oficjalnych bazach generuje kolejny problem. Bez takich danych nie ma możliwości wygenerowania QR kodu.

Jak poinformował rosyjski portal RBK, funkcjonariusze FSB i Federalnej Służby Ochrony już poskarżyli się w ministerstwie zdrowia, że bez kodów obsługa nie chce ich wpuszczać do restauracji.

Najgorzej pod tym względem jest w Moskwie, gdzie posiadanie kodu jest po prostu wymagane od 28 czerwca.

bESCrYdj
Zobacz także: Nie zaszczepisz się, nie wejdziesz do pracy. Przedsiębiorcy apelują do rządu

W celu rozwiązania problemu Federalna Służba Ochrony powołała specjalny sztab, który utworzy bazę danych wszystkich zaszczepionych pracowników, w tym tych, którzy szczepili się w przychodniach niepodlegających tej służbie.

Ten sam problem mają Rosjanie zaszczepieni przeciwko Covid-19 preparatem z Chin. To ok. 5 tysięcy osób, które wzięły udział w badaniach klinicznych chińskiej szczepionki prowadzonych na terenie Rosji.

bESCrYdp

Testy odbywały się za zgodą ministerstwa zdrowia, ale oficjalnie chiński preparat nie jest w Rosji zarejestrowany i osoby, które go przyjęły nie zostały wpisane do bazy zaszczepionych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESCrYdK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
cóż
5 miesięcy temu
W Rosji nie mogą istnieć żadne kody QR z bardzo prostego powodu. W alfabecie rosyjskim brak litery Q. Tym samym zamykam temat. Dziękuję za uwagę.
777
5 miesięcy temu
Służby zachowują tzw ,protokół tajności'. Ich dane są tajne. Nawet leczą ich w specjalnych klinikach tajnych, żeby nie zdradzać ich tożsamości. Po takim kodzie możnaby dojść, że to wywiad. Dlatego nie nadano im tego kodu. Ale na pewno można im nadać drugą zapasową tożsamość z drugim paszportem. Myślę, że ten bład dawno naprawiono.
Kaitek54
5 miesięcy temu
Pic na wodę uważajcie bo was zhakuja za ich obrażanie
bESCrYdL
Gosc
5 miesięcy temu
Bo pęknę ze śmiechu bez jaj nie ośmieszajcie się rosyjskie służby jedne z najlepszych na świecie nie ogarnęły by systemu 😂😂😂!!! Największa fraszka jaka słyszałam
Jerzy
5 miesięcy temu
Mamy w to uwierzyć, że rosyjskie służby nie potrafią sobie zrobić "legalnych" kodów QR? Z Nowiczokiem im idzie łatwiej.