Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Adam Janczewski
Adam Janczewski
|
aktualizacja

Bojkot Ikei przybiera na sile. Szokująca okładka "Gazety Polskiej"

Po tym, jak IKEA zrezygnowała z reklam w TV Republika, najnowsza "Gazeta Polska" ma wyjść z okładką, na której widać szkielet w szafie i tytuł: "IKEA meble od miłośnika Hitlera". - Nie widziałem jeszcze tej okładki. Oczywiście to nie są treści, które gazeta powinna publikować, choć teksty poświęcone jakimś wydarzeniom historycznym zawsze mogą się ukazać, to kwestia wolności słowa. Wszystko zależy od tego, w jakiej tonacji zostanie to wyrażone i jakich słów będzie się używać - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Jędrzej Skrzypczak, medioznawca z Uniwersytetu im Adam Mickiewicza w Poznaniu. - To wpisuje się w kontrreakcję do wypowiedzi, które pojawiły się na antenie stacji. Koncerny zdecydowały się po nich na zrezygnowanie reklam. A w konsekwencji TV Republika nawołała do bojkotu konsumenckiego. To szerszy problem. Mamy wypowiedzi przedstawicieli sieci, którzy nie mieli świadomości, że reklamy są sprzedawane w pakietach. Ja w te tłumaczenia wierzę, choć...

rozwiń
KOMENTARZE
(841)
Gdyś
5 miesięcy temu
Koniec współpracy IKEI z nacjonalistyczno-faszystowską "Republiką" aż zachęca do dużych zakupów. Czy gdzieś można znaleźć wykaz firm, które kolaborują z zakłamaną "Republiką" ?
Kris
5 miesięcy temu
Popieram bojkotowanie wszystkich przedsiębiorców, aktorów, celebrytow, osób publicznych, które nie są zwiazane z polityką, a angażują się polityczne, a powinny być apolityczne. Nieważne z jakiej strony politycznej. Przecież sami sobie robią krzywdę. Szanuję tych, ktorzy swoimi przemyśleniami i poglądami nie dzielą się publicznie z innymi.
Zyzio
5 miesięcy temu
I dobrze im tak, jak się byli nazi mądrzą w ocenianiu cudzych poglądów
Sawickic
5 miesięcy temu
Ja kupuje meble u stolarza. Co ciekawe ze w warsztacie stolarza pachnie drzewem a w Ikea chemia. Stolarz zbudowal wszystko co mam w domu. Najdrozszy byl stol do jadalni 4500zl 2.5m x 1,5m x5cm pokryte pszczelnym woskiem i tyle. Jeden klopot - stolarz nie daje kredytu to trzeba placic gotowka.
م تحياتي
5 miesięcy temu
Ikea powinna przestać produkować swoje towary w kraju, w którym jej sklepy są bojkotowane. Ciekawe co wtedy zwolnieni z pracy Polacy powiedzą?
...
Następna strona