Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Tabletka "dzień po". Prezydent zawetował ustawę

36
Podziel się:

Prezydent zawetował nowelizację Prawa farmaceutycznego dotyczącą tabletki "dzień po" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. "Podstawowym uzasadnieniem decyzji Prezydenta RP jest wola poszanowania konstytucyjnych praw i standardu ochrony zdrowia dzieci" - czytamy w uzasadnieniu.

Tabletka "dzień po". Prezydent zawetował ustawę
Prezydent RP Andrzej Duda (PAP, PAP/Łukasz Gągulski)

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o skierowaniu nowelizacji Prawa farmaceutycznego do Sejmu RP z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy - informuje w piątek Kancelaria Prezydenta.

"Prezydent, wsłuchując się w szczególności w głos rodziców, nie mógł zaakceptować rozwiązań prawnych umożlwiających dostęp dzieci poniżej osiemnastego roku życia do produktów leczniczych do stosowania w antykoncepcji bez kontroli lekarza oraz z pominięciem roli i odpowiedzialności rodziców" - czytamy w uzasadnieniu.

Skutkiem decyzji prezydenta w sprawie wetowanej ustawy będzie sytuacja, w której produkty lecznicze, w tym tzw. "antykoncepcja awaryjna", będą w Polsce dostępne na dotychczasowych zasadach.

Jak podaje kancelaria, "w trakcie prac nad ustawą nie padły jednak przekonujące argumenty, przemawiające za dostępnością bez recepty leków antykoncepcyjnych, w szczególności produktu leczniczego występującego pod nazwą ellaOne dla kobiet poniżej osiemnastego roku życia".

Kancelaria Prezydenta, zaznacza, że Andrzej Duda deklaruje otwartość na rozwiązania przewidziane omawianą ustawą, w odniesieniu do kobiet pełnoletnich, a więc po ukończeniu 18 roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
Kielczanin40+
2 miesiące temu
Cześć ludzi ma mądrzejszą lub głupszą koncepcje na zakończenie kryzysu demograficznego. Druga część ludzi ma anty - koncepcję...
Maszynista
2 miesiące temu
Jak sprowadzi imigrantów którzy będą gwałcić cały czas i ruchac dziewczyny to i tabletkę PO muszą ułatwić bo kto będzie to wychowywał.
Azja
3 miesiące temu
15 latki maja sie uczyc a nie seks uprawiac .Tabletka uwolni je od myslenia i odpowiedzialnosci .Bo po co myslec skoro jest tabletka .A wogole to jeszcze dzieci seks jest dla doroslych .
Człowiek
3 miesiące temu
Domaganie się podpisania czegoś takiego to upadek człowieka, tak samo jak aborcji oraz eutanazji. Ludzie już zdziczeli całkowicie na swoim punkcie...Sex zawsze i wszędzie, tabletki, zastrzyki,zabijanie dzieci nienarodzonych co to ma być? Co się z wami dzieje? A wybór o którym tak krzyczą te panie z lewej to zawsze był i będzie,ale przed stosunkiem jest czas na wybór a nie po!!! Nie chcesz dzieci to nie uprawiaj sexu, masz wybór! A antykoncepcja aborcja eutanazja itp to jest dopiero zacofanie człowieka... Ktoś już nad tym dawno pomyślał żeby nas wytępić jak nie tak to tak...Ale z drugiej strony patrząc chociaż nie powinno się nikogo obrażać ale durnie sami wykończą swoje przyszłe pokolenie, tylko szkoda że przez zabicie własnego dziecka lub dziecka swojego dziecka ( wnuczka, wnuczki) Pomyśl co robisz a nie myśl dopiero kiedy to już zrobiłeś zrobiłaś ,a nie będzie takich sytuacji!!! I nie wygłaszajcie bzdur i nie domagajcie się bzdur !Masz wybór przed współżyciem i ucz tego swoje dzieci !!!
Polak
3 miesiące temu
Żeby podpisać to trzeba najpierw rozumieć co się podpisuje. A wychodzi na to że tak naprawdę nie rozumie tematu , chociaż może po prostu zabrał mu długopis pan "K" , i bezpieczniej było zawetować. Nigdy nie był i nie będzie moim prezydentem.
...
Następna strona