Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic nowymi wiceministrami finansów

Tadeusz Kościński i Piotr Dziedzic zostali w poniedziałek wiceministrami finansów. Drugi z wymienionych będzie pełnił dodatkowo rolę zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com)
Powołano nowych wiceministrów finansów. Na zdj. wiceminister finansów Tadeusz Kościński (L) i szef resortu finansów Marian Banaś (P) (Fot: @MF_GOV_PL)

- Prezes Rady Ministrów powołał z dniem 1 lipca 2019 r. Piotra Dziedzica na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Tadeusza Kościńskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - czytamy w komunikacie resortu finansów.

Tadeusz Kościński od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 16 stycznia 2018 r. został powołany na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Kościński przez całą karierę zawodową związany był z sektorem bankowym. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK S.A. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie.

Zobacz: PPK. Gigantyczna reforma emerytalna coraz bliżej. Polacy niewiele o niej wiedzą

Piotr Dziedzic od 1997 r. zatrudniony jest w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości.

Dziedzic jest przedstawicielem Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej). W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli.

W lipcu 2016 r. sprawował stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. był natomiast dyrektorem Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej - informuje Ministerstwo Finansów.

To nie jedyne zmiany w Ministerstwie Finansów po tym, jak po wyborach do Parlamentu Europejskiego Teresę Czerwińską na stanowisku szefa resortu zastąpił Marian Banaś.

W piątek z resortu odszedł wiceminister finansów i zastępca szefa KAS Paweł Cybulski. Jak informowano, od 1 lipca pokieruje Krajową Szkołą Skarbowości.

W połowie czerwca z fotelem wiceministra pożegnał się także Filip Świtała. Do jego dymisji miał przyczynić się m.in. wywiad dla money.pl.

Po dymisji Świtały, nadzór nad departamentami podatkowymi przejął inny wiceminister – Leszek Skiba, który jest wiceministrem finansów od listopada 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz