Trwa ładowanie...
bEIYlnBx
Notowania
Przejdź na

Tak rząd chce zatrzymać medyków w Polsce. Lekarz tłumaczy, jaki jest prawdziwy problem

Rząd przyjął projekt, który wprowadza do polskiego systemu szkolnictwa wyższego kredyt na studia medyczne z obowiązkiem jego późniejszego odpracowania w publicznej ochronie zdrowia. Co na to dr Tomasz Karauda, lekarz chorób płuc z UM w Łodzi? - To ciekawy pomysł. Prawdopodobnie chodzi o to, żeby zahamować emigrację ludzi, którzy kończą studia medyczne w Polsce i chcą wyjechać za granicę. Tylko trzeba zapytać młodych ludzi, dlaczego chcą wyjechać - mówił Karauda w programie "Newsroom WP". - Czy chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby zarabiać duże pieniądze? Wciąż wierzę w młodych ludzi w Polsce i w ich patriotyzm lokalny. Mają tutaj rodziny, wspomnienia, miejsca, które kochają. Wydaje mi się, że wiele osób decyduje się na wyjazd nie dlatego, że zły jest pieniądz, tylko że zły jest klimat pracy. Przeciążenie pracą, frustracje z nią związane. I to trzeba naprawić - komentował lekarz.

0
0
323
Podziel się
Komentarze (323)
zobacz więcej komentarzy (323)
bEIYlnBJ
KOMENTARZE
(323)
Observerofpol...
miesiąc temu
Zakazać wyjazdu do czasu odpracowania kosztów studiów, np zabrać paszporty i dowody osobiste. A pensje ustalić na poziomie minimalnym. Wtedy będą musieli do emerytury zapie***lać w prl-bis. I tylko medykom, wszyscy inni, a zwłaszcza pupile władzy - informatycy mogą wyjechać bez spłacania studiów, np. najlepiej jeszcze przed studiami
likosz
miesiąc temu
UE to wolny przepływ ludzi,kapitału, pracy. Nie tędy droga, żeby łamać traktaty międzynarodowe. Trzeba spowodować, żeby opłacało się przyjeżdżać lekarzom do pracy w Polsce , a nie odwrotnie.Płace,warunki pracy, pomoc w specjalizacji,demokratyzacja w szpitalach i przychodniach -to elementy , które mogą odwrócić kierunek emigracji zarobkowej lekarzy i wszystkich innych zawodów. Wystarczy tyle nie kraść,dobrze zorganizować państwo, dbać o wartość waluty , a ludzie sami przyjadą i nie będą mieli ochoty uciekać.
Edi
miesiąc temu
JEST PRZYMUS SKŁADKI ZDROWOTNEJ , MUSI BYĆ PRZYMUS REALIZACJI LECZNICTWA. Rządy dotychczas nic wtej materii nie robiły. Jest obowiązek płacenia , a leczenie skandalicznie nieodpowiednie.
bEIYlnCb
kowal
miesiąc temu
może to dobry pomysł, już niedługo lekarze będą leczyć na poziomie żołnierzy i strażaków, a z bólem zęba to do kowala zapraszam
Lekarz
miesiąc temu
W tym roku zwiększono limity na studia lekarskie o OSIEM miejsc. Nie wystarczy po 1 studencie na każdy Uniwersytet Medyczny. Ale jak to brzmi propagandowo: Rząd zwiększył limity przyjęć na studia medyczne. Obiecał to i zwiększył :-)
...
Następna strona