Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
23.04.2020 12:27

Tarcza antykryzysowa 2.0 - dopłata do pensji, świadczenie postojowe oraz zwolnienie z ZUS. Przypominamy najważniejsze punkty programu pomocowego

Tarcza antykryzysowa 2.0 to nowelizacja, do której wcześniej poprawki złożył Senat. 17 kwietnia ustawa została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przypominamy najważniejsze punkty programu pomocowego dla rodzimej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr, KPRM)
Tarcza antykryzysowa 2.0 - dopłata do pensji, świadczenie postojowe oraz zwolnienie z ZUS. Przypominamy najważniejsze punkty programu pomocowego (Fot: KPRM, Krystian Maj)

Tarcza antykryzysowa 2.0 - dopłata do pensji, świadczenie postojowe oraz zwolnienie z ZUS. Przypominamy najważniejsze punkty programu pomocowego

Rozwiązania zawarte w nowej ustawie mają pomóc przedsiębiorcom w czasie epidemii. Wśród najbardziej użytecznych narzędzi znajdują się: dopłata do pensji pracownika, świadczenie postojowe oraz zwolnienie z ZUS na trzy miesiące.

Oglądaj: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

  • Świadczenie postojowe - przysługuje osobom prowadzącym działalność gospodarczą na podstawie prawa przedsiębiorców (również tych, którzy skorzystali z "Ulgi na start" lub "Małego ZUS-u". By uzyskać pomoc należy wykazać przestój w działalności spowodowany obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Dokładna wysokość świadczenia to 2080 zł, czyli równowartość 80 proc. pensji minimalnej.
  • Dopłata do pensji - firmy, które w związku z koronawirusem odnotowały straty, mogą liczyć na 3-miesięczne dofinansowanie do pensji w ramach tarczy antykryzysowej. Zainteresowane firmy muszą wcześniej zawrzeć z pracownikami porozumienie o wprowadzeniu przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy.
  • Zwolnienie z ZUS - w ramach nowelizacji ustawy o tarczy antykryzysowej doszło do rozszerzenia przepisu o zwolnieniu z płatności składek ZUS o większe firmy - obecnie mogą to zrobić przedsiębiorstwa zatrudniające do 49 osób (wcześniej było to 9 osób).

Tarcza antykryzysowa 2.0 - dopłata do pensji, świadczenie postojowe oraz zwolnienie z ZUS. Przypominamy najważniejsze punkty programu pomocowego

Jak poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedsiębiorcy złożyli ponad 1,7 mln wniosków o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - Ponad milion to wnioski o zwolnienie z ZUS.

Do resortu wpłynęło również 300 tys. wniosków o świadczenie postojowe dla osób prowadzących firmy. Osoby na umowach cywilnoprawnych złożyły ponad 40 tys. takich wniosków.

Ponadto 215,3 tys. mikroprzedsiębiorców złożyło wnioski o przyznanie 5 tys. złotych w formie niskooprocentowanej pożyczki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: finanse, gospodarka, tarcza antykryzysowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2020

hmmCiekawe czy PiS jest wstanie rozegrać kryzys tak dobrze jak Tusk w 2008 r., wtedy mielismy najwieszy wzrost gospodarczy w Europie

23-04-2020

Górny ŚląskPanie Premierze dziękujemy Panu i Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej za opiekę i wsparcie w tym jakże trudnym czasie dziękujemy!

24-04-2020

jan1234Wszystko jest takie piękne wszystkie tarcze działają to co ma zrobić osoba na urlopie bezpłatnym z kredytem w banku PKO kredyt ubezpieczony od … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)