Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
31.07.2020 16:25

Tauron inwestuje w OZE. 34 632 mikroinstalacji

W pierwszym półroczu Tauron przyłączył do sieci 34 632 mikroinstalacji. Poza jedną wszystkie były fotowoltaiczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Tauron inwestuje w fotowoltaikę.

Z pośród przyłączonych instalacji tylko jedna działała w technologii biogazu rolniczego. Pozostałe były fotowoltaiczne.

- W pierwszym półroczu 2020 roku przyłączyliśmy więcej mikroinstalacji niż w całym 2019 roku. To świadczy o skali rewolucji energetycznej, którą przeprowadzają Polacy na dachach swoich domów - mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu TAURON Polska Energia. - Widzimy, że nawet pandemia koronawirusa nie spowolniła tempa rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Szacujemy, że do końca roku przyłączymy około 70 tysięcy mikroinstalacji.

Liczba przyłączanych do sieci instalacji rośnie lawinowo. W 2017 roku 4 tysiące takich urządzeń. W 2018 dwa razy więcej. W 2019 było ich już 30 tys.

Oglądaj też: Ceny wody. Prezes Wód Polskich tłumaczy, czy trzeba szykować się na podwyżki
tu wstaw treść

- Już dziś zdajemy sobie sprawę, że w kolejnych latach mogą się pojawić ograniczenia techniczne oraz możliwości konsumpcji energii wyprodukowanej z odnawialnych źródeł na terenach o dużej liczbie inwestycji w mikroinstalacje. Planujemy więc uruchomienie między innymi dedykowanych programów inwestycyjnych, mających na celu zwiększenie potencjału do przyłączania kolejnych OZE oraz elastyczności sieci dystrybucyjnej – tłumaczy Jerzy Topolski, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem.

Od stycznia do końca czerwca spółka przyłączyła także 23 odnawialne źródła energii inne niż mikroinstalacje, z których tylko jedna nie została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Była to elektrownia wodna.

Łączna moc instalacji OZE przyłączonych w pierwszym półroczu do sieci TAURON Dystrybucja wyniosła 254 MW.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

prosumentprzepraszam ale tytuł artykułu to nie jest prawda; to nie Tauron inwestuje w fotowoltaikę tylko to osoby fizyczne (głównie) a Tauron to co najwyżej … Czytaj całość

01-08-2020

djachudodajcie jescze jak to jest super opłacalne to się wam odechce , owszem wytwarzacie energię ale nie sprzedacie jej , możecie ją tylko zmagazynowac a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)