Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tauron Polska Energia wybiera prezesa. "Solidarność" przeciwna zmianom

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia ogłosiła postępowanie mające wyłonić zarząd spółki na kolejną kadencję - prezesa i trzech wiceprezesów. Działająca w firmie Solidarność nie chce się zgodzić na zmianę szefa spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tauron Polska Energia)
Filip Grzegorczyk przewodzi Tauronowi od 2016 roku.

Związkowcy nie chcą odejścia dotychczasowego prezesa Filipa Grzegorczyka. W tym celu napisali list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informowała Polska Agencja Prasowa.

"Pomimo wielu wyzwań i trudności, szczególnie tych, które są skutkiem globalnej pandemii, wciąż realizowane są kluczowe dla przyszłości grupy inwestycje" - ocenia działanie prezesa "Solidarność".

W liście otwartym zaapelowali o zaniechanie zamiany na stanowisku prezesa spółki. "W obecnej sytuacji ekonomicznej i społecznej prowadzenie polityki personalnej w oparciu o zmiany w strukturach zarządu Tauron Polska Energia może spowodować niekontrolowany wybuch niezadowolenia oraz niepokój społeczny i poczucie braku stabilizacji - argumentują.

Solidarność zadeklarowała pełną współpracę ze spółką. "Liczymy na zrozumienie i wsparcie" - podkreślają związkowcy w piśmie.

Zobacz: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Koncern podwoił swoją moc z wiatru

Zmiany na szczycie Taurona Polskiej Energii wynikają jednak z końca kadencji dotychczasowych władz. Jak informowaliśmy w money.pl, spółka powoła nowy skład dopiero po 23 czerwca. Kandydaci mogą bowiem być zgłaszani do 19 czerwca 2020 r., wówczas zaczną się rozmowy kwalifikacyjne.

"Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje stanowiska prezesa, wiceprezesa ds. finansów, wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem i wiceprezesa ds. operacyjnych" - podał Tauron.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tauron, energetyka, solidarność
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

LindaSolidarność za prezesem z teczki, to jakaś kpina to już wiem dlaczego wszystko pracownikom po obcinali. Dziwię się ,e ktoś tam jeszcze pracuje ale no … Czytaj całość

15-06-2020

INSIDERBrawo Prezes Grzegorczyk! Szach i mat. Konkurs ma być rozstrzygnięty 23 czerwca, a już dziś wiadomo że wygra Pani Piontek. Skandaliczne, dziadowskie … Czytaj całość

15-06-2020

EnergetykGrzegorczyk. Człowiek z teczki.

Rozwiń komentarze (6)