Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tauron Polska Energia wybiera prezesa. "Solidarność" przeciwna zmianom

6
Podziel się:

Rada nadzorcza Tauron Polska Energia ogłosiła postępowanie mające wyłonić zarząd spółki na kolejną kadencję - prezesa i trzech wiceprezesów. Działająca w firmie Solidarność nie chce się zgodzić na zmianę szefa spółki.

Filip Grzegorczyk przewodzi Tauronowi od 2016 roku.
Filip Grzegorczyk przewodzi Tauronowi od 2016 roku. (Tauron Polska Energia)
bEsidRoB

Związkowcy nie chcą odejścia dotychczasowego prezesa Filipa Grzegorczyka. W tym celu napisali list do wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - informowała Polska Agencja Prasowa.

"Pomimo wielu wyzwań i trudności, szczególnie tych, które są skutkiem globalnej pandemii, wciąż realizowane są kluczowe dla przyszłości grupy inwestycje" - ocenia działanie prezesa "Solidarność".

W liście otwartym zaapelowali o zaniechanie zamiany na stanowisku prezesa spółki. "W obecnej sytuacji ekonomicznej i społecznej prowadzenie polityki personalnej w oparciu o zmiany w strukturach zarządu Tauron Polska Energia może spowodować niekontrolowany wybuch niezadowolenia oraz niepokój społeczny i poczucie braku stabilizacji - argumentują.

bEsidRoD

Solidarność zadeklarowała pełną współpracę ze spółką. "Liczymy na zrozumienie i wsparcie" - podkreślają związkowcy w piśmie.

Zobacz także: Zobacz: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Koncern podwoił swoją moc z wiatru

Zmiany na szczycie Taurona Polskiej Energii wynikają jednak z końca kadencji dotychczasowych władz. Jak informowaliśmy w money.pl, spółka powoła nowy skład dopiero po 23 czerwca. Kandydaci mogą bowiem być zgłaszani do 19 czerwca 2020 r., wówczas zaczną się rozmowy kwalifikacyjne.

bEsidRoJ

"Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje stanowiska prezesa, wiceprezesa ds. finansów, wiceprezesa ds. zarządzania majątkiem i wiceprezesa ds. operacyjnych" - podał Tauron.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsidRpe
KOMENTARZE
(6)
Katecheta
rok temu
Do Panów od Sasina ustawiających konkursy: grzeszyć to rzecz naganna, ale grzeszyć jawnie i bezwstydnie to zgorszenie, a sianie zgorszenia jest karane podwójnie.
ZK590
rok temu
obecna podwyżka prądu w tauronie to na nową stawkę wynagrodzenia dla nowego prezesa czy na nowy etat kolejnego zastępcy.
Akcjonariusz
rok temu
Biją się ciągle o krzesło ,koszty odpraw wysokie ,pieniądze na lewo i prawo się rozchodzą. Ludzie tylko na tym tracą Cena akcji Tauron to istna tragedia ,nawet od lat dywidendy nie wypłacają -szok .
bEsidRpf
Linda
rok temu
Solidarność za prezesem z teczki, to jakaś kpina to już wiem dlaczego wszystko pracownikom po obcinali. Dziwię się ,e ktoś tam jeszcze pracuje ale no jak się miało jedna robotę w życiu i to załatwiona to na rynku pracy się ginie. Odszedłem już 4 lata temu i to była najrozsądniejsza decyzja w moim życiu a dla wszystkich którzy zostali mówię SPOKOJNIE JEST ŻYCIE POZA TAURONEM
Energetyk
rok temu
Grzegorczyk. Człowiek z teczki.