Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Test dla Schengen. "Wzrost nielegalnej emigracji podważa jej wiarygodność"

6
Podziel się:

Wzrost nielegalnej imigracji podważa wiarygodność strefy Schengen, dlatego jeszcze bardziej musimy skupić się na walce z przemytnikami ludzi - oznajmił minister spraw wewnętrznych Estonii Lauri Laanemets, cytowany przez agencję BNS.

Test dla Schengen. "Wzrost nielegalnej emigracji podważa jej wiarygodność"
Kryzys migracyjny to poważny test dla strefy Schengen (PAP, FEHIM DEMIR)

- Podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw UE podkreśliłem potrzebę zwrócenia jeszcze większej uwagi na działania w krajach pochodzenia i tranzytu przy podejmowaniu decyzji związanych z migracją. Zjawiska takie jak migracja wtórna w Unii Europejskiej i przemyt imigrantów mają negatywny wpływ na wiarygodność i funkcjonowanie całej strefy swobodnego przepływu osób w ramach Schengen - podkreślił minister spraw wewnętrznych Estonii Lauri Laanemets.

Dodał, że aktualizując przepisy mające na celu zwalczanie przemytu migrantów, należy koniecznie wziąć pod uwagę to, co dzieje się na wschodniej granicy UE, czyli celowe wykorzystywanie migrantów przez nieprzyjazne kraje trzecie.

Trudne sąsiedztwo Rosji

Przy okazji obrad ministerialnych UE odbyło się też dwustronne spotkanie z fińską minister spraw wewnętrznych Mari Rantanenem, z którą estoński polityk omówił wspólne wyzwania w zakresie bezpieczeństwa.

Wspólną troską krajów naszego regionu jest sąsiedztwo Rosji, w sprawie której nie możemy właściwie nic zrobić. Jednak przy ścisłej współpracy możliwe jest skuteczniejsze minimalizowanie wieloaspektowych zagrożeń, jakie niesie ze sobą sąsiedztwo państwa-agresora. Priorytetowe obszary współpracy to oczywiście polityka migracyjna, bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwo wewnętrzne i ochrona ludności. Bezpieczeństwo wewnętrzne naszego regionu jest w równym stopniu wspólnym wyzwaniem dla UE, jak np. presja migracyjna na jej południowych granicach - zaznaczył Laanemets.

Estonia od połowy września uczestniczy w ochronie granicy łotewsko-białoruskiej, na której odnotowuje się wzrost nielegalnej imigracji.

Łotewska premier Evika Silina zapewniła w czwartek, że jej kraj zakończy w tym roku budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią, a w przyszłym - budowę płotu na granicy z Rosją.Z Tallina Jakub Bawołek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Czarna mamba
8 miesięcy temu
Hahahahha śmiać mi się chce. Proszę nie kasować tego koma ! W UK mieli tego dość serdecznie dlatego Brytole w 2016 zrobili Brexit i dobrze Wam radzę Polsko za rok jak Tusk Wam tego nasprowadza to wtedy będzie płacz i lament ale już będzie za późno PiS trzyma to z dała od Was a Wy nie głosowaliście w referendum bo Wam pan Tusk nie kazał a wiecie czemu ? Żeby wam to przywlec z Niemiec ich już tam za dużo 💩
Waldek
8 miesięcy temu
Nie rozumiem problemu. Niemcy czyli Merkel, Ursula von der Layen i Putin zaprosili całą Afrykę i wszystkich Arabów aby zniszczyli i osłabił Europe. Czyli plan się powiódł.
Hehehe
8 miesięcy temu
O teraz naraz towarzystwo na to wpada? I co z tych informacji wynika? Filmy ? UE nic ale to nic nie robi i nie posiada żadnego planu. Orban jako jedyny chroni Węgry.
PRAWDA
8 miesięcy temu
Polska i kraje Europy wschodniej powinny się otworzyć na emigrację pracowników z Afryki gospodarki ełropy wschodniej potrzebują pracowników z Afryki trzeba wprowadzić zasadę czterech swobód obywatelskich:Zasadę wolnego przepływu kapitału,usług,towarów,osób z Afrykom
Weda
8 miesięcy temu
na wsch a nie południowej granicy eurosojuzu?