Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Tłusty czwartek 2019. Ile kosztuje pączek? Jak dużo pączków potrafią zjeść Polacy? Sprawdź ceny pączków w cukierniach

1
Podziel się:

Tłusty czwartek jest dniem, w którym pozwalamy sobie na więcej słodyczy niż na co dzień. W czasie tego święta sklepy i cukiernie w całej Polsce przygotowują znaczne więcej pączków. Sprawdź, ile kosztują pączki w tłusty czwartek i jak dużo Polacy potrafią ich zjeść.

Tłusty czwartek 2019. Ile kosztuje pączek? Jak dużo pączków potrafią zjeść Polacy? Sprawdź ceny pączków w cukierniach
Tłusty czwartek 2019. Ile kosztuje pączek? Jak dużo pączków potrafią zjeść Polacy? Sprawdź ceny pączków w cukierniach (East News)

Tłusty czwartek 2019 – kiedy obchodzimy zwyczaj jedzenia pączków?

Na podstawie kalendarza chrześcijańskiego, tłusty czwartek wypada 52 dni przed Wielkanocą, w ostatni czwartek przed Wielkim Postem.

Tłusty czwartek będziemy obchodzić 28 lutego, czyli już jutro.

Tłusty czwartek 2019 – ile kosztują pączki?

W tłusty czwartek pączki są zdecydowanie najpopularniejszą potrawą. W tym dniu wiele cukierni i sklepów obniża ceny pączków, faworków i innych wyrobów cukierniczych.

Średnia cena zwykłego pączka w większości polskich cukierni to 1,50 zł. Jednak w największych miastach w Polsce są nieznacznie wyższe.

W miejscowościach z ponad stutysięczną populacją średnia cena za pączka wynosi 1,75 zł. W średniej wilekości miastach tyle, co średnia krajowa, czyli 1,50 zł. Z kolei w najmniejszych ośrodkach – 1,40 zł.

W wielu supermarketach ceny pączków mogą spaść poniżej jednego złotego. W sieci sklepów typu Lidl i Biedronka cena za jedną sztukę wyniesie 59 groszy. Z kolei w Tesco, Carrefour i Auchan za jednego pączka zapłacimy 80 groszy.

Tłusty czwartek 2019 – ile pączków Polacy zjadają tego dnia?

Według badań przeprowadzonych przez SW Research w tłusty czwartek większość ludzi (47%) zjada od 3 do 5 pączków, co trzecia osoba spożywa 1-2 sztuki, a aż 14% badanych ponad 5 pączków.

Zgromadzone dane pokazują nam, że mężczyźni średnio zjadają więcej pączków niż kobiety. Dodatkowo większa ilość wyrobów cukierniczych spożywają ludzie poniżej 24 roku niż najstarsi badani (powyżej 50 lat).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
waldek
5 lata temu
Pączek w piekarniach kosztuje od 2,40 do 3,60 w zależnosci od gramatury. Najtańszy w Auchan od 0,6 do 0,75zł i też nie ustępuje tym z piekarni