Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

To ma być koniec Polski A i B. Ruszyły pierwsze konsultacje

27
Podziel się

- Odchodzimy od polityki, która wspierała tylko duże miasta - poinformowała w Lidzbarku Warmińskim wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Zielińska, która w imieniu resortu rozpoczęła konsultacje w sprawie Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego.

Różnice między regionami mają być jak najmniejsze - to plan Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego
Różnice między regionami mają być jak najmniejsze - to plan Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego (Shutterstock.com)
bEqiPyZN

Wiceminister podkreślała, że w kilku branżach Warmia i Mazury mają olbrzymi potencjał. Mowa tu m.in. o: gospodarce wodnej, przemyśle drzewnym i meblarskim oraz turystyce. To wokół nich powinien się zdaniem Zielińskiej skupić rozwój regionu.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, resortowi urzędnicy odwiedzili również Tarnów. Tam z wizytą wybrał się wiceminister Adam Hamryszczak.

Zobacz także: Zobacz też: Jakie granty dla przedsiębiorców
bEqiPyZP

- Większe zaangażowanie lokalnych samorządów - gminnych i powiatowych w kreowanie rozwoju oraz aktywna współpraca z samorządem województw pozwala na lepsze planowania inwestycji, które poprawią nam wszystkim warunki życia - mówił wiceminister, cytowany przez PAP.

To pierwsze spotkania w "terenie" z samorządowcami. O 30-dniowych konsultacjach resort informował od samego początku. Na temat niwelowania różnic gospodarczych przedstawiciele resortu mają rozmawiać z samorządowcami ze wszystkich województw.

Według resortu, na podstawie zebranych doświadczeń po 2020 roku zostanie opracowany program ponadregionalny skierowany do najsłabszych gospodarczo obszarów (Program 2020+) zapewniający wsparcie obszarów borykających się z problemami rozwojowymi.

bEqiPyZV

Nie będzie skierowany do jakiegoś konkretnego województwa czy skoncentrowany tylko na jednej dziedzinie. Program będzie wspierał współpracujące ze sobą gminy, które przygotują wspólny pomysł na rozwój.

"Realizacja wszystkich celów KSRR będzie wymagała zaangażowania ponad 100 miliardów zł do roku 2020 oraz co najmniej takiej samej kwoty w kolejnych 5 latach. Finansowanie na kolejnych 5 lat zostanie określone na podstawie danych, które pojawią się w przyszłości, na przykład o wielkości puli funduszy UE dla Polski na lata 2021-2027 i o sytuacji gospodarczej" - czytamy w Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqiPzaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Suweren
2 lata temu
Pamiętacie taki tekst z kabaretu Olgi Lipińskiej który zawierał frazę "a żołądki jednakowe" co jest kłamstwem , bo jeden może jeśc wszystko a drugi nie, prawdą jest że każdy potrzebuje pokarmu. Co do podziału Polski to jest problem w poziomie intelektualnym, technicznym i wiekowym obciążeniu przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Gdyby człowiek nie szukał często wbrew religii nowych rozwiązań to dalej były by "wieki średnie" Głupota nie jest dziedziczna ale trudna do wyplewienia.
krzych
3 lata temu
Z konsultacji nic nie wyniknie. Ale kasa zostanie wydana. Brawo PiS Nikt nie da tyle ile PiS obieca
woj.
3 lata temu
To już 562 koniec polski AiB
bEqiPzar
MB
3 lata temu
Powoli się wszystko wyrównuje. Niezależnie od województwa są rejony bogatsze i biedniejsze. Najbogatszym i najbardziej rozwiniętym województwem wydaje się być woj. Wielkopolskie. Wezmy np. mazowsze - Warszawa z racji tego, że stolica musi się rozwijać ale spójrzmy na inne miejscowości w woj. mazowieckim to niestety brak jakiegokolwiek przemysłu i perspektyw. Tak jak wyżej napisano każdy region niezależnie w którym województwie się znajduje musi stawiać przede wszystkim na to co mu dała natura i się wyspecjalizować w danej dziedzinie a infrastruktura i dobrze zarządzający ludzie mogą w tym kierunku jedynie pomóc.
qwerty
3 lata temu
"Przemysł drzewny i meblarski" - tak jeszcze tam wytnijmy lasy to turyści znad jezior znikną i będzie pozamiatane.
...
Następna strona