Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beata Szydło chce dodatkowych pytań w referendum. M.in. o wiek emerytalny

0
Podziel się:

Wniosek w tej sprawie ma pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

Beata Szydło chce dodatkowych pytań w referendum. M.in. o wiek emerytalny
(PAP/Marcin Obara)
bEKwYMbV

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło proponuje, aby wrześniowe referendum rozszerzyć o kolejne pytania dotyczące: obniżenia wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków oraz przyszłości polskich lasów.

Wniosek w tej sprawie ma pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

- Zgłaszam dziś propozycję, i na początku przyszłego tygodnia taki wniosek zostanie złożony, żeby postawić dodatkowe pytania o to, czy Polacy mają mieć obniżony wiek emerytalny, czy dzieci 6-letnie powinny pójść do szkoły i co z polskimi lasami. I te pytania postawię - powiedziała Szydło podczas sobotniej wizyty w Bełchatowie.

bEKwYMbX

- Zapewne usłyszycie państwo, że się nie da, że nie można. A ja mówię, że się da i że można - powiedziała wiceszefowa PiS.

6 września zostanie zorganizowane referendum, w którym Polacy - zgodnie z inicjatywą prezydenta Bronisława Komorowskiego - odpowiadać mają na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Czytaj więcej w Money.pl

bEKwYMcd
bEKwYMcy
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)