Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bronisław Komorowski wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

0
Podziel się

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra, by Polska była coraz lepsza - mówił Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
(Patryk Ptak/REPORTER)
bDAjPPVh

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gra, by Polska była coraz lepsza - powiedział prezydent, wrzucając pieniądze do puszki wolontariuszy na warszawskim Starym Mieście. Dzisiaj odbywa się 23. Finał WOŚP.

_ - Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy udzielili wsparcia Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która jak co roku gra, aby Polska była odrobinę lepsza, która gra o to, byśmy wszyscy byli odrobinę lepsi _ - powiedział prezydent.

_ - Wszystkich zachęcam do tego, aby wykazali się jak największą hojnością, wrzucając choć parę groszy do puszek _ - dodał.

bDAjPPVj

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem: _ Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów _.

W całej Polsce odbywają się uliczne biegi, pikniki oraz koncerty. Na rzecz Orkiestry w tym roku kwestuje 120 tys. wolontariuszy. W niedzielę do południa na koncie WOŚP znalazło się ponad 3 mln złotych.

Środki z tegorocznej zbiórki będą przeznaczone na utrzymanie standardów diagnostyki, głównie w czterech dziedzinach pediatrii. Pierwsza to onkologia, w której WOŚP chciałaby rozpropagować nowoczesną diagnostykę genetyczną, aby dostęp do niej miało jak najwięcej dzieci.

Kolejną dziedziną jest kardiochirurgia - fundacja chce wyposażyć stanowiska do intensywnej terapii dla dzieci przed i po operacjach serca. Zebrane środki będą przeznaczone również na diagnozowanie chorób reumatologicznych, gdzie bardzo ważne jest wczesne ich wykrycie. Po raz pierwszy WOŚP wspierać będzie pulmonologię.

bDAjPPVp
Czytaj więcej w Money.pl
Rusza 23. finał WOŚP Od rana na ulicach możemy spotkać wolontariuszy z kolorowymi puszkami, zbierających pieniądze na chore dzieci i seniorów.
Przedsiębiorcy nagrodzili Komorowskiego Poza nagrodą dla prezydenta wręczono jeszcze sześć Wektorów 2014.
Finał WOŚP. Autograf Gortata, pokaz cięcia samochodu i "Latające babcie" Dzieci i seniorzy - to dla nich zagra w tym roku Orkiestra.
bDAjPPVK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)