Notowania

selfie
08.11.2014 16:30

MSZ zachęca do robienia selfie i nie wyklucza niespodzianki

Niewykluczone, że zrobi je również szef resortu Grzegorz Schetyna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))

Do publikowania 11 listopada na portalach społecznościowych zdjęć na tle miejsc związanych z Polską zachęca MSZ. - _ Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich Polaków na całym świecie _ - mówił rzecznik prasowy Marcin Wojciechowski. Pytany, czy zdjęcie zrobi i opublikuje Grzegorz Schetyna (na zdjęciu), Wojciechowski odpowiedział, że to będzie niespodzianka.

Chodzi o zrobienie zdjęcia na tle miejsc związanych z Polską, a potem, w dniu Święta Niepodległości, opublikowanie go na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #MyPolska. _ - Zachęcamy, by uczestnicy tej akcji zrobili sobie zdjęcie z jakimś polskim symbolem, flagą, kotylionem, na tle obiektu, który im się kojarzy z polskością, niezależnie od tego, gdzie się znajdują _ - podkreślił rzecznik.

_ - Pomysł narodził się w naszej ambasadzie RP w Londynie. Chodziło o takie działanie, które zintegrowałoby polską społeczność w Wielkiej Brytanii z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości _ - powiedział Wojciechowski. Jak mówił, w resorcie uznano, że _ jest to na tyle ciekawy pomysł, że warto go rozszerzyć na cały świat i zaprosić do tej zabawy wszystkie polskie placówki i współdziałające z nimi wspólnoty Polaków na całym świecie _.

_ - W różnych krajach są to różne grupy, w jednych jest to tradycyjna Polonia, w drugich ludzie pracujący, uczący się czy mieszkający na stałe. Myślę, że dla każdego z nich Polska jest ważna. Mamy nadzieję, że w dniu święta narodowego zechcą, zwłaszcza będąc daleko od kraju, zamanifestować swoją polskość i swoją tożsamość _ - tłumaczył rzecznik MSZ.

MSZ sugeruje, że selfie można wykonać na tle takich miejsc jak wzgórze Monte Cassino, pomnik Polskich Lotników w Northolt w Londynie, most Pulaski Bridge w Nowym Jorku, pomnik Józefa Bema w Budapeszcie, Stocznia Gdańska czy ławeczka Jana Karskiego w Warszawie. Lista miejsc jest otwarta.

Czytaj więcej w Money.pl
Grzegorz Schetyna mówi o swoich planach - _ To wielkie wyzwanie, szczególnie w trudnej sytuacji międzynarodowej za naszą wschodnią granicą _ - powiedział nowy minister spraw zagranicznych.
"Schetyna ma potencjał, sprawdzi się" Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśla, że jest to polityk doświadczony.
Będą dalsze sankcje wobec Rosji? Rozważą Nowa szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zastrzegła jednak, że o ich stosowaniu decydują przywódcy 28 państw Unii Europejskiej, a nie ona sama.
Tagi: selfie, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz